Wpis z mikrobloga

Znacie takie #!$%@? sytuacje gdzie gościu na imię w dowodzie ma np X a cała rodzina i znajomi mówią na niego Y? Np jedna koleżanka miała wujka Mariusza tylko cała rodzina mówiła na niego Marek. Albo inna mi opowiadała że przyszedł jakiś kolega ojca i pyta czy jest Mietek, ona mówi że nie a stary się drze z pokoju że to o niego chodzi ( a na imię miał Andrzej). Albo kumpel ma wujka na którego mówią wszyscy Leszek a w papierach ma Aleksander.
#imiona #janusze
  • 190
U mnie też #!$%@? sytuacja, mam wujka Artura oraz Krzyśka którzy są braćmi, ale niedawno się dowiedziałem, że obydwoje tak naprawdę mają na imię Marek. Okazuje się, że dziadek jak zgłaszał imię drugiego był pijany i mu się pomyliło. Dlatego aby ich rozróżnić "ochrzczono" ich inaczej i do tej pory nawet nowym osobom nie przedstawiają się prawdziwym imieniem XD
@thewickerman88 moja chrzestna nazywa się Marzena, dopiero jak miałam z 16 lat dowiedziałam się że w dowodzie ma imię Teresa ( ͡° ͜ʖ ͡°) podobno rodzice chcieli dać jej imię Marzena ale ksiundz powiedział że to nie jest imię świętej i mają dać inne. #!$%@? sprawa.
Mam też znajomą której matka posługuje się 3 różnymi imionami w zależności czy to rodzina, znajomi czy ludzie z pracy.