Wpis z mikrobloga

ELO, #rozowypasekpyta

założyłam profil w jednej, jedynej sprawie, a wiem, że zasięgnę tu pomocy - potrzebuję nowy telefon. ()

Obecnie posiadam Huawei P9 dobry trzeci rok z rzędu. W międzyczasie (chyba po roku) serwis wymienił mi go na nowy egzemplarz, bo miał wadę, mniejsza, ale mam już dosyć jego słabego jak na obecne warunki aparatu (używanie trybu PRO nie pomaga), a także tego, że wytrzymuje mi ok. 2, niecałe 3 godziny max ciągłego użytkowania. Reset etc nie pomogły za dużo.

Bardzo przywiązuję się do rzeczy i chciałabym kupić sobie nowy smartfon, który posłuży mi przez następne kilka lat.
Wymagania:
- jak najlepszy aparat, który złapie szczegóły typu napis na świecącym bannerze (zamiast robić eksplozję jasności w danym punkcie). Nocą też byłoby fajnie, gdyby sobie dawał radę. Rankingi typu DXOMARK znam bardzo dobrze, ale wiadomo - opinia Mirków jest dla mnie cenniejsza. :*
- stabilizacja wideo
- mocna bateria (marzy mi się używanie telefonu bez konieczności podłączania go co 20 min i przymusu siedzeniu na kablu jak niewolnica u st00p swojego pana)
- spoko wyświetlacz
- wytrzymała konstrukcja. Mój Huawei akurat tutaj dawał sobie radę bardzo dobrze, bo po tym, ile razy spadł jestem zdziwiona, że jest lekko ukruszony na lewej dolnej belce (co w ogóle nie przeszkadza), więc nie chciałabym dostać jakiegoś piźdeusza, co się porysuje od samych drgań powietrza.

Cena w sumie nie gra roli, aczkolwiek jeśli mam wydać dużo, to chcę, aby słuchawka rzeczywiście była tego warta. Zaznaczę tylko, że nie chcę iPhona, ponieważ nie lubię się z iOS (podejmowałam próby, nie wyszło nam) i nie przepadam za Xiaomi (ich matryce i ogólna jakość mnie nie powalają). Co do Huawei mam mieszane uczucia, bo używam dużo Google Pay, a wiadomo jak wygląda sytuacja z Googlem.

No i jako, że mam małe rączki, nie chciałabym telefonu giganta typu Note10+. XD

Mam możliwość kupienia Galaxy S10+ 512 GB za trochę mniej, niż ceny regularne, ale wolę rozważyć wszystkie inne opcje oraz usłyszeć Wasze opinie na temat tej Galaktyki.

PS Sama siedzę trochę w środowisku technologicznym i jakimś super żółtodziobem nie jestem, więc powinnam zrozumieć specjalistyczną terminologię. :)

Będę wdzięczna za wszystkie opinie, porady i komentarze

Do czego używam telefonu:
- Social Media (bo praca)
- Zdjęcia i wideo (dużo podróżuję i dokumentuję)
- zaawansowana edycja zdjęć i wideo
- tworzenie grafik/bazgrolenie, kiedy nie chce mi się podłączać tabletu do kompa
- Gry
- Muziczka d-_-b
- YouTube

#samsung #samsungs10 #samsungs10plus #huawei #apple #iphone #xiaomi #oppo #oneplus #telefony #jakitelefon #jakitelefonwybrac #dziewczynapyta #alternatywkapyta #alternatywkousiadzmiwiadomogdzie
  • 25
@Horkrux: samsung s10+ jest tylko o 0.5 cm mniejszy od note 10+. Takze jesli masz male dlonie to tez bedzie on duzy.
Jesli chodzi o mniejszy telefon to przemysl s10e, jesli moglabys wiekszy, to moze s10?
Ewentualnie huawei p30/p30 pro.
Jesli mozesz pojsc na kompromis troche i zejsc z jakosci zdjec a zyskac na jakosci dzialania i codziennego uzytku to mozesz przemyslec oneplus 7.

Choc musisz sama pojsc do sklepu, zobaczyc
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Horkrux: Osobiście poleciłbym to co ja mam - OnePlus 7 Pro. Ma duży ekran, ale małe ramki, więc wcale nie jest z niego taki klocek. Dobrze się trzyma, działa i będzie działać dobrze jeszcze przez wiele lat - to duży plus. Cena to nie kosmos - 3k zł. Ze zniżkami studenckimi za 3k zł urwiesz wersję 8GB/256GB (dużo pamięci na zdjęcia i filmy). Bateria całkiem dobra, a w razie czego szybkie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Horkrux: Ah i Youtube na plus - duży ekran, dźwięk stereo (naprawdę dobry), ekran nie ma dziur czy wcięć, szybki do gier.
Ogólnie śmiga pięknie. Jestem w pozytywnym szoku od lipca. Kompletnie nie żałuję wydanej forsy, opłacało się po 5 latach coś zmienić i to bardzo haha ;p
@Horkrux: mozesz przemyslec tez pixela z amazona, albo wyrwac 3, albo poczekac na 4 ( w pazdzierniku maja byc chyba ). Plus to nielimitowana chmura na zdjecia, zdjecia chyba prawie najlepsze na rynku, czysty android, ogolnie dobry fon, a 4 ma miec zaawansowane odblokowanie twarza.
@kermirz: w sumie prawda z tą wielkością N10. :D co do OP7 właśnie dużo dobrego słyszałam na temat wydajności, ale podobno bateria już taka super nie jest. :/ Huawei noo cykam się tym brakiem wsparcia wujka Google. Bawiłam się dzisiaj S10+ i o mało z nim nie wróciłam do domu. Będąc przed samą kasą stwierdziłam nagle, że na wszelki wypadek zapytam ludzi z Wykopu, bo a nóż widelec. XD
@Horkrux: samsungów raczej nie bierz bo widzisz jak wydymali posiadaczy s8 i note 8 którzy nie dostają nowego androida. huawei sami wszyscy wiemy jak aktualnie wygląda sytuacja także też bym raczej nie brał. Może rozglądnij się za Oppo Reno 1999zl b dobry wyświetlacz amoled nowoczesny design dobre aparaty wsparcie jeszcze 2lata będzie mieć. Warto się zastanowić.
@MisiekD: tak, też myślałam nad OP7. :D na ile starcza Ci baterii i przy jakim użytkowaniu? Niestety ze zniżki studenckiej nie skorzystam, bo zrobiłam sobie przerwę (jedną z tych, co nie sądzisz, że jeszcze wrócisz).
tak, też myślałam nad OP7. :D na ile starcza Ci baterii i przy jakim użytkowaniu? Niestety ze zniżki studenckiej nie skorzystam, bo zrobiłam sobie przerwę (jedną z tych, co nie sądzisz, że jeszcze wrócisz).


@Horkrux: Nie musisz być studentką, żeby skorzystać ze zniżki złotko ;P OP7 Pro 8/256GB kosztował mnie ok. 3230zł. Zapłaciłem po zniżce 3071zł + mam wypłacić sobie jeszcze cahsback 16,18$.
Co ważniejsze - możesz kupić OP7 Pro, a
dzięki za opinię! :) coraz bardziej zaczynam się jednak przekonywać do tego S10+.


@Horkrux: ja natomiast S10+ nie polecę. Ma wcięcie, jest droższy, fakt, iż lepszy aparat, ale ekran 60Hz. W OP7 Pro naprawdę ten ekran robi taką robotę, że szok. Zagwarantuję Ci, że jak zaczniesz używać ekranu w dziennym użyciu to dopiero zaczniesz to odczuwać. A każde inne telefony z odświeżaniem 60Hz zaczną Ci lagować haha, naprawdę :P I pisze