Wpis z mikrobloga

#telewizja #vectra #gdynia
Cześć,
Przyznam szczerze, że zaskoczyło mnie to, że w bloku, do którego aktualnie się przeprowadziłem jest TYLKO poprowadzona kablówka. A przynajmniej tak mi powiedział serwisant z Vectry.

I teraz tak, jak wprowadziłem się do mieszkania to po podłączeniu kabla od telewizora do gniazdka TV ku mej uciesze normalnie wyszukało cyfrową telewizję (tą państwową ogólnie dostępną). Myślałem, że jest to rozwiązane tak jak w moich poprzednich mieszkaniach czyli przez ustawienie zbiorczej anteny na dachu budynku. Okazało się, że jednak nic takiego nie ma i jest tylko kablówka.

Po odwiedzinach serwisanta z Vectry wyszło, że jak chce mieć od nich internet to on musi odłączyć wszystko inne i będzie tylko internet od nich a jeśli chce mieć telewizję to muszę wykupić pakiet od nich i nie ma możliwości, żeby po jednym kablu szedł też sygnał z Multipleksu telewizji cyfrowej.

I teraz pytanie drodzy koledzy i koleżanki. Czy ktoś się w temacie orientuje? Zanim serwisant przyszedł to sygnał w gniazdu z Multipleksu telewizji cyfrowej miałem ale tłumaczył mi, że to kompletnie musiała być pomyłka ze strony poprzedniego providera usług (byłą to multimedia co potwierdzili poprzedni właściciele mieszkania).
Jak to jest z tą telewizją naziemną cyfrową ale po kablu? Nie chce kupować, żadnego pakietu z Vectry dodatkowo bo wystarczy mi internet i podstawowe programy z zakresu Multipleksów telewizji naziemnej cyfrowej.
Słyszałem o tym, że Vectra może "zdjąć filtr" i wtedy miałbym dostępną tą telewizję cyfrową naziemną ale nie wiem jak to jest skonstruowane pod względem prawnym. Da się to na nich wymóc?
  • 13
@inny_89: a nie masz oddzielnych kabli do 2 pokoi np? u mnie tak jest i w jednym mam internet a w drugim TV (swoją drogą też przypadkiem bo założyłem sobie TV z jakims dobrym pakietem a i tak nie było czego oglądać więc odstąpiłem od umowy a podstawowe programy zostały).
@m4cias: Niestety mam tylko jedno "gniazdko". Wygląda dość standardowo: 3 wejściowe. Znaczy właściwie to było takie. Teraz serwisant "musiał" wymienić na gniazdko od vectry gdzie są 3 wejścia wszystkie identyczne i oznaczone jako: DATA.
Wyobrażam sobie, że nie obejdzie się bez jakiegoś dziwnego ukłądu z Vectrą. W poprzednim mieszkaniu miałem ten sam problem z UPC (złodzieje i kłamcy tfu!). MIałem tam telewizję z anteny zbiorczej + kalbową i serwisant tam też
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@inny_89: u mnie w domu miałem tak zrobione że w tym samym kablu miałem telewizję kablowa, naziemna i internet i to nie był dobry pomysł bo żadna rzecz nie działała prawidłowo xd dopiero jak odpiąłem naziemną wszystko wróciło do normy, pewnie dlatego serwisant mówił że mogą być z tym problemy
@inny_89: No i teraz zagadka. Zadzwoniłem na pomoc techniczną #vectra gdzie miły Pan Technik poinformował mnie, żę jak najbardziej JEST możliwość właczenia dla mnie przy zachowaniu usługi internetu dodatkowo Multipleks Telewizji Cyfrowej Naziemnej będzie jedynie potrzebna jakaś opłata aktywacyjna. Dopytywałem się dwa razy czy oby na pewno. Człowiek sprawdzał, naradzał się z kimś jeszcze i potwierdził mi, że:

"Tak, jest taka możliwość ale ja tego nie mogę zrobić i muszę Pana
@inny_89 lecą sobie w balona. Od strony technicznej nie ma żadnego problemu aby był internet i najniższy pakiet tv. Tylko zwyczajnie próbują sprzedać pełen pakiet tv plus internet. Ta kablówka nie ma żadnego normalnego biura obsługi poza infolinią?
@Ramone to Vectra, także jest.
Chyba nawet główną siedzibę mają tutaj w Gdyni.

Tyle tylko, że nie wiem na co się powołać. Wychodzi na to, że te jest ich dobra wola czy mi to włącza bo, że jest to technicznie możliwe to wiem.

Jest to jakkolwiek prawnie możliwe, żeby to na nich wymusić?
@inny_89: Dzwoń jeszcze raz i dopytuj o darmowe podstawowe tv, jeśli zamówiłeś internet, a jak nie wie konsultant lub twierdzi, że nie można, to niech koniecznie pyta swojego lidera.
Najszybciej połączyć się przez 601601601 - i nie podążać za sekretarką, w ciągu 2 minut zazwyczaj ktoś odbiera.
można poznać finał sprawy? Sam właśnie stoję przed tym samym problemem.


@lyjzer: finał niestety taki, że straciłem cierpliwość i podpisałem umowe na internet plus tv.
Pomieszkałem tam przez miesiac po czym ze względu na sytuację z udarem u mojego syna zmuszony byłem się wyprowadzić, a nowa lokatorka z chęcią przejęła na siebie umowe z vectrą.

Ale wtedy robiłem do Vectry różne podejścia - i na bank lecą w kulki bo technicznie