Wpis z mikrobloga

Pamiętniki Ryszarda Dżejmsa, część ostatnia: Maria Minerva - Ruff Trade (2011)

Przez ostatnie kilka tygodni zastanawiałem się, o czym dokładnie ma być rzeczony wpis. Czy ma być o ostatniej płycie Republiki (kontekstem pasowałoby jak nic). A może HTRK i ich nowa płyta (i tak skończyłoby się na wspomnieniu o "starociach" ( ͡° ͜ʖ ͡°))? Później samoistnie podsunął "Ever Somber" od Daleka (swoją drogą spełniło się marzenie, o którym nie miałem pojęcia i usłyszałem ten utwór na żywo). Mocnym faworytem była też (przed)ostatnia płyta Telefonu tel Aviv - emocjonalnie kopie cały czas równie mocno, co 10 lat temu. Ale jak to w życiu bywa, wyszło coś, raczej przypadkowo, czego nie spodziewała się nawet hiszpańska inkwizycja. Utwór, o którym mowa w tytule, skłonił mnie do tego, że "today is the day".

Zgodnie ze śródtytułem, jest to ostatnia wrzutka na mirko w tematach muzycznych. Muszę przyznać, że było to ciekawe doświadczenie (zwłaszcza, jak zacząłem się "rozpisywać"), za wszystkie plusy, komentarze i listy od fanek serdecznie dziękuję (ʘʘ). Konta nie usuwam, bo skromnie mówiąc mam je dość dobrze jak na wypokowe standardy "spersonalizowane", a i od czasu do czasu warto przeczytać fajnerzeczy (@KurtGodel, pozdrawiam!) lub dać plusa przy śmiesznym obrazku.

A czemu uznałem "Ruff Trade" za dobry pomysł na ten wpis? Maria Minerva to w sumie całkiem ładna pani to po pierwsze. Po drugie, jak przystało na pościelowy pop - mamy ładne melodie (za którymi zawsze starałem się optować w moich wpisach ( ͡° ͜ʖ ͡°)), klimacik aż wylewa się z piosenki (zwłaszcza przy takiej jak dziś, deszczowej pogodzie) a rozsnuwana aura błogości sprawia, że chce się zapomnieć o wszystkim innym (co się w sumie udało, bo leci na repeacie od 3 godzin ( ͡° ͜ʖ ͡°)). A do tego ciągoty w kierunku ukochanego dronowe'go ambientu, to po prostu "outstanding move".

Fajnie było tu z Wami posiedzieć, do zobaczenia w lepszym życiu! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#muzyka #ambientpop #dreampop #hipnagogicpop i trochę #paniladniespiewa

#ryszarddzejms2017

#pamietnikiryszardadzejmsa
user48736353001 - Pamiętniki Ryszarda Dżejmsa, część ostatnia: Maria Minerva - Ruff T...
  • 1
  • Odpowiedz