Wpis z mikrobloga

Jaki najlepszy plugin do keszowania wordpressa + woocommerce? Może być premium. Najbardziej hajpowany jest WP-Rocket z niewiadomych dla mnie przyczyn, ponieważ uzyskuję na nim gorsze rezultaty niż na takim - mało znanym obecnie - Borland Cache. Dodam, że korzystam z serwisów zewnętrznych typu Cloudflare + Argo + CDN na obrazki, który serwuje je w formacie WEBP

#wordpress #woocommerce #webdev
  • 11
@ChrystusChytrys: Rób cache na poziomie serwera, najlepsze wyniki osiągnąłem na Redis full page caching + NGINX Helper do obsługi czyszczenia cache, wyłącz cache od WP Rocket i używaj tylko do optymalizacji frontendu w tym przypadku. Jak masz jakieś pytania co do WP Rocket to pisz priv.
@ChrystusChytrys: Tak. Jeśli #!$%@? FastCGI, oczekujesz że dodatkowa warstwa cache po stronie aplikacji cokolwiek przyspieszy? FastCGI cache w darmowej wersji NGINX nie obsługuje czyszczenia wildcard, co skutkuje mniej wydajnym czyszczeniem cache. Przy dużych stronach ma to znaczenie oczywiście.
@switspl: w zasadzie to nie kręcę wcale najgorszych, jeśli chodzi o sam kesz. Korzystam też z serwisów zewnętrznych typu Cloudflare z płatnym Argo, do tego CDN na m.in obrazki, które serwuje już w WEBP. Jeśli chodzi jednak o dynamiczne elementy, zalogowanego klienta, widać diametralną różnicę. Klientów przybyło, więc zakupiłem wydajniejszego dedyka i się teraz bawię
@Boniasty
@switspl przejście na nowy serwer oraz config poszły w miarę. Lepszy hardware to logiczne że klient będzie dostawał niekeszowany content szybciej. Sama wtyczka LSCache, która daje sok tym zamulonym Wordpressom - dość zagmatwana i raczej dla bardziej zaawansowanego użytkownika. W dzień będę dopieszczal config, bo to dopiero kilka godzin z litespeedem na pokładzie :)