Wpis z mikrobloga

Siemaneczko, z racji że kolejny rok #studbaza już się zaczął, a w tym roku dziekan obdarował mnie dużą ilością czasu wolnego, mam zamiar zacząć przygodę z grą ze stajni Paradoxu, wybór jest między #hoi4 oraz #eu4, ta pierwsza gra bardziej do mnie przemawia, ponieważ IIwś jest bliższa memu sercu, stąd moje pytania.
Która gra daje więcej możliwości?
Gdzie najlepiej zacząć naukę tej gry?
Jakie dodatki do podstawki kupić?
Jakie mody na starcie polecacie(chyba że nie są wymagane)?
  • 7
@Primawer: W HOI4 mam 370 godzin - bawiłem się dobrze, rozegrałem wiele fajnych scenariuszy. Pamiętam, że spędziłem wiele godzin ogrywając Rumunie, Węgry i inne europejskie potęgi. Najmocniejsza strona HOI4 to mody - np. Kaisereiche czy te rozbudowujące rozgrywkę Polski. Za to eu4 to chyba gra doskonała. Długo zwlekałem by się za to zabrać, ale było warto. Na koncie ponad 720h i gra ciągle się nie nudzi. Na oku są coraz to
@Primawer: 1100h w hoi4, mocnymi stronami są mody i alternatywy dla krajów pokroju Niemiec, UK czy USA. Z DLC najważniejsze są Waking the Tiger, Man the guns i Death or Dishonor (trochę mniej ważne). Together for victory też dobre ze względu na rozwinięcie kwestii marionetek ale szanujmy się, nie za taką cenę. Z modów polecam Kaiserreich, Fuhrerreich, in the name of the Tsar i Road to 56 (mix wielu modów przez