Wpis z mikrobloga

Mirki, jest problem, mam krewetkarium 30l, na podłożu aktywnym, wystartowane niecałe 2 miesiące temu, krewetki wpuszczone po 4 tygodniach od zalania. Zbiornik już drugi raz ma taką jakby mleczną wodę i praktycznie cały czas ma jakby lekki korzuch na powierzhni. Dzisiaj robiłem podmiankę 4 litrów wody i nic się nie zmieniło a wręcz jakby dalej postępuje. Jak na to zaradzić? Może to być szkodliwe dla krewetek?
#akwarium #krewetkarium #akwarystyka
  • 7
@vivanat: Ja z "Mleczną" wodą mam problem w akwarium, i robię podmianki wody, nawet dolałem jakiegoś tam specyfiku co ma klarować wodę w akwariach i też nic nie pomaga, jak uzyskasz odpowiedź dlaczego tak się dzieje to jakbyś mógł to zawołaj :)
@vivanat: Moje już się chyba przyzwyczaiły XD a co do tego ile się z tym zmagam to tym razem około tygodnia, już dwukrotnie podmieniałem wodę, pojutrze postaram się wymienić całkowicie wodę w akwarium,może to coś da, poprzednim razem miałem w akwarium 25litrów dwa filtry na pełną moc ustawione (aquaell pat czy jakoś tak) i też słabo rade dały, po głowie mi chodzi,że to może wina wody u mnie jest, bo jak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vivanat: mierzyłeś tą wodę? Może coś nie tak z biologią, wysyp pierwotniaków. Kup jakieś testy kropelkowe i sprawdz.
Jeżeli nie masz testów, to wymien część wody, zmniejsz karmienie, daj więcej powietrza i bakterie startowe.
@vivanat:

1. Jeżeli nie wrzuciłeś bakterii na start, to mogła być kwestia, że jednak nie dokonał się do końca cykl azotowy.
2. Zostaw wodę w spokoju, wrzuć bakterię i poczekaj.
3. Wstaw fotkę
4. Możesz spróbować dodać jakiś filtr z watą, jeżeli rzeczywiście to nie jest kwestia biologii to może pomóc.