Wpis z mikrobloga

3/4 komentarzy pod tym znaleziskiem kwalifikuje się do a) skasowania, b) użytkownicy je postujący - do zbanowania: http://www.wykop.pl/link/1585017/naczelny-rabin-polski-grozi-ze-odejdzie-ze-stanowiska/

czysty antysemityzm i plucie w stronę Izraela, Narodu Wybranego. Wyjątkowo niekulturalna krytyka. Oczywiście, nie trzeba sympatyzować z Żydami, ale krytyka która ma miejsce pod przytoczonym powyżej znaleziskiem jest ze wszech miar niewybredna. Nie chce mi się sięgać po KK obowiązujący na terenie Rzeczypospolitej i przytaczać konkretnych paragrafów, które to znalezisko łamie, ale jestem pewien, że gro z umieszczonych pod znaleziskiem wypowiedzi kwalifikuje się jako tzw. "mowa nienawiści", a także "nienawiść na tle rasowym, religijnym, wyznaniowym, kulturowym", et cetera. Kto za to ponosi odpowiedzialność? Dlaczego panuje tu taka nienawiść wobec Żydów? Z jednej strony - Polacy tak nienawidzą Hitlera, bo przecież ludziom wymordował przodków - z drugiej zaś, takimi komentarzami wpisują się w linię ideologiczną zaprezentowaną i kultywowaną przez przedstawicieli NSDAP w latach '30-tych i '40-tych XX. wieku, a także samego Adolfa Hitlera. Skąd tyle żółci i goryczy? Przeraża mnie to, i jestem wielce oburzony. Marzę o tym, by wykop tworzyli ludzie światli, rozsądni, kumaci, o bogatych doświadczeniach i szerokich horyzontach, a nie banda chichoczących, kipiących testosteronem, ksenofobów, antysemitów, i wszelakiej maści innych indywiduów, dla których zarówno Żydzi, jak i Arabowie, to zło wcielone. Tak, wiem, "usuń konto", "Lemmy face" i tak dalej, ale bez przesady, ludzie kochani - ileż można, stopień przesycenia wielu znalezisk niczym nieuzasadnioną nienawiścią wobec innych narodów przechodzi momentami ludzkie pojęcie! To tyle ode mnie w tej kwestii, pozdrawiam wszystkich bardzo ciepło, gorąco, serdecznie, a także życzę miłej, pozostałej części weekendu! trzymajcie się ciepło, hej!
  • 2
@DynamitriPL: może dlatego takie odpowiedzi, że tak zwani żydzi polscy wcale się Polakami nie czują i mają w rzyci nasze interesy, a jedynie patrzą się na interesy swoje żydowskie? Plują o to, by większość się podporządkowywała mniejszościom jak żydzi czy muslimy. Aj waj, polscy naziści, nowy holokaust, bo podrzynać gardeł krowom na żywca nie dają.