Wpis z mikrobloga

Nie kumałem nigdy preshadingu w wersji malowanie czarnych kresek po liniach podziału ale już preshading w wersji czołk na czarno+rozjaśnienia szarościami i białym daje całkiem fajny efekt. A w ogóle polecam taki szablon (fotka w kom) do malowania kół jako zamiennik kupnych/wycinanych masek - pięknie robi robotę.

#modelarstwo
Pobierz knoor - Nie kumałem nigdy preshadingu w wersji malowanie czarnych kresek po liniach p...
źródło: comment_pmI5Mg3V5KlOCC5GmnauUFFFibGqVLdD.jpg
  • 8
@WLs40_462-62: U mnie za primer robi zwykła tamiya XF1 lub XF69. Jedyne co odkryłem, to to, że najlepiej mocno rozcieńczyć rozpuszczalnikiem (tak 50:50 albo lepiej) i malować na niskim ciśnieniu - dziś jechałem na 1 BAR
@knoor: @WLs40_462-62: Mam podobne zdanie na temat preshadingu. Już dawno przeszedłem na czarne podkłady i zabawę w modulacje i rozjaśnienia. Z czarnych podkładów używam stynylrez od badgera. Nie trzeba rozcieńczać ale maluję się na dość wysokim ciśnieniu ok 1,8bar. Wszystkie farby gunze i Tamiya rozcieńczam w zależności od koloru w proporcjach 60:40 lub 70:30 i maluję na ok 0,8bar