Wpis z mikrobloga

Jest tu jeszcze ktoś poza mną, który panicznie boi się robić dane rzeczy po raz pierwszy? Ja się boje w cholerę. Boje się jechać załatwiać rzeczy w urzędach, w których wcześniej nie byłem, bałem się pierwszy raz płacić kartą, bałem się korzystać z kiosków w maku, bałem się korzystać z automatów na bilety, bałem się napisać pierwszy wpis na wykopie czy ogólnie komentarz (chyba się z 2-3 lata czaiłem na pierwszym koncie), boje się pójść na siłownie, bo się boje, że nie będę się tam umiał odnaleźć, bałem się coś kupić w szkolnym sklepiku nawet jak byłem bardzo głodny. Jest jeszcze wiele takich głupkowatych rzeczy, których bałem się lub nadal boje wykonywać po raz pierwszy, lub przez parę pierwszych razy. Długo trwało zanim do którejś z tej rzeczy się przemogłem.
#przegryw
  • 50
  • Odpowiedz
@RobieZdrowaZupke: wynika to z braku kontroli. Nie wiesz co się wydarzy i to powoduje strach. Poza tym jak pisano, nie ma powrotu. Ale pamiętaj sztuką w życiu nie jest nie popełniać błędów, ale nie popełniać tych samych.

ja np wszystko co robię pierwszy raz to jestem w tym żenująco kiepski i beznadziejny.. i to tak na prawdę skrajnie do bani, poniżej przeciętnej, a drugi raz już mocno powyżej przeciętnej. Jak dwie
  • Odpowiedz
@RobieZdrowaZupke: ja nie umiem robic rzeczy w których nie jestem dobry xD i nie potrafie ich sie uczyć, bo jestem perfekcjonistą i oczekuję od siebie wyższego poziomu.

Np od kiedy zobaczyłem jak grają w Heroes 3 na Mistrzostwach Polski to straciłem zupełnie chęci do gry w hirołsy xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@RobieZdrowaZupke: mam podobnie, doszczętnie zmarnowało mi to życie (przynajmniej do tego momentu) i mam srogą obawę, że ciężko będzie mi nadrobić tyle czasu a wiadomo, że lepiej się robi rzeczy mając 20 lat niż jak 35 kiedy nie ma się tyle czasu. Generalnie trzeba miec #!$%@?, za dużo myślisz, rządzą tobą emocje, a nie ty nimi. Jesteś swoją świadomością, a cała reszta tj cialo i mózg jest twoim narzędziem do rozwiazywania
  • Odpowiedz
@Xvenowski: serio? Jedna zła dycyzjw by zniszczyć życie? Jesteś prezesem jakiejś wielkiej firmy czy co? Popełniłem mnóstwo #!$%@? y decyzji i ani o kork nie jestem bliżej do zniszczenia sobie życia. Całe szczęście @RobieZdrowaZupke: tak jak
@LajfIsBjutiful: napisał, nawet jeśli zrobisz coś nie do końca dobrze, czy nawet źle to jednak to zrobiłeś. Liczy się efekt końcowy który i tak jest o niebo lepszy niż czegoś w ogóle nie
  • Odpowiedz
@RobieZdrowaZupke: w takich sytuacjach trzeba świadomie pozwolić, aby rozum wygrał. Zadaj sobie pytanie, co się złego stanie, jeżeli w danej sytuacji Ci nie wyjdzie. W większości sytacji nawet jak będzie źle, to nic nie stracisz. Możesz tylko wygrać.
  • Odpowiedz
@RobieZdrowaZupke: Panicznie to może się nie boję, ale też ciężko mi się przemóc. Zwłaszcza, że jak nie wiem, co mam robić, to mnie to frustruje, co tym bardziej pokazuje, że dla mnie dana sytuacja jest nowa i nie mam pojęcia, jak się zachować. Nie umiem mieć #!$%@?, bo jak już za coś się zabieram, to chcę to zrobić tak, żeby było dobrze, a nie na #!$%@?.
  • Odpowiedz