Wpis z mikrobloga

@Lepki Na razie nie planuje układać wielkich układanek, tylko zastanawiam się nad tym bo w trakcie układania to może być duża oszczędność miejsca
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kam966: ja mam i nie żałuję. Układasz, zwijasz kiedy się znudzisz czy brakuje czasu i odwijasz kiedy masz ochotę.
Przy zwijaniu puzzle się trochę przestawiają, ale to do naprawienia w kilka sekund po odwinięciu.
Ja kupiłam nową mate, ale jakbym miała teraz brać, to szukałabym używki na olx
@Poprosze_herbate a czy puzzle po kilkukrotnym zwinięciu nie niszczą się? Chodzi mi o to czy się nie wygidnaja i czy nie pojawiają się rozwarstwienia. I czy zwijanie w przypadku większej ilości elementów (2000+) jest bardzo problematyczne?
@Guta: nie zauważyłam by się niszczyły. :) Nie łamią się, nie wyginają, nadruk się trzyma puzzli. Tylko też nie można ich oczywiście dociskać na maksa do tuby, tylko tak, by swobodnie przylegały.
Niestety o 2k+ się nie wypowiem. Obecnie składam puzzle 1k i to największe jakie miałam kiedykolwiek.

@kam966: @Guta: https://sklep.trefl.com/mata-do-ukladania-puzzli-500-3000-elementow jakby co mam tę matę. Minus był taki, że po kupnie i rozpakowaniu musiałam ją wyprasować żelazkiem (w
@kam966 mam matę do 3000 i układałem na niej puzzle 2000, zwijalem i rozwijałem ją z 10-15 razy podczas układania i z puzzlami nic się nie stało. Potwierdzam wszystko co pojawiło się w komentarzach. Polecam matę bardzo bardzo, sam się zastanawiałem dłuższą chwilę nad zakupem, także jak masz jeszcze jakieś pytania to śmiało :)
@kam966: Dostałem kiedyś w gratisie do puzzli, raz użyłem i natychmiast sam ją wystawiłem jako gratis do puzzli na olx :D
Moim zdaniem układanie na czymś o płóciennej, porowatej fakturze jest niewygodne i irytujące. Najlepiej zdecydowanie układa się na gładkiej płycie, więc ja już swoich płyt MDF nie zdradzę. Rozumiem argument o braku miejsca w domu i jak ktoś nie ma wyjścia, to oczywiście, ale trzeba się liczyć z kiepskim komfortem.