Wpis z mikrobloga

@3k12: Piękne pokazane jak absurdalne są pomysły Konfederacji. Przecież to czysty populizm, nic dziwnego, że nabierają się na niego głównie dzieci.

@fenis: To co, utnę ci połowę pensji, przecież to żaden koszt?
@Hound: Chyba nie zrozumiałeś o co mi chodzi. Rządowe pieniądze to nie są moje pieniądze, bo nimi nie dysponuje, więc rządowe pieniądze obchodzą mnie tak samo jak pieniądze sąsiada. Przy czym sąsiad zarobił je sam, a rząd je w większości odbiera obywatelom. Jeśli zaś będziesz dowodził kolektywistycznym teoriom, że pieniądze rządu jakkolwiek mi się przydadzą, to Cię z góry wyśmieję
@Taur: Wiemy, że są zobowiązania i je należy spełnić. Przy czym obecne rządy kompletnie nic nie robić by zahamować ten krach. Stąd zresztą moja teza, że rząd pieniądze w dużej mierze #!$%@?, bo nie dba o przyszłość. W ogóle nie widzicie absurdu w tych słupkach - te więcej "kosztów" dla rządu, to więcej zysku dla obywateli. Kompletnie nie rozumiem zatem tej retoryki, że to coś złego.
@3k12: ja nie rozumiem zdjęcia akcyzy z benzyny.. #!$%@? wg mnie akcyza to jeden z lepszych podatków który występuje. Płacisz go dobrowolnie, bogaci płacą więcej, trudno robić przekręty. Wg mnie akcyza powinna skoczyć w górę. i to zarówno na paliwo jak i na alko fajki, powinna być akcyza na piwo i na kawę.
@3k12: koszt likwidacji składek do ZUS jest akurat trochę manipulacja. Już od kilkunastu lat system TEORETYCZNIE polega na tym, ze każdy zbiera na swoją emeryturę. To, ze rząd akurat płaci ze składek na bierzących emerytów to inna para kaloszy. Patrząc na ustawę powinno być równe zero - po prostu ludzie przestaną wpłacać pieniądze na własne przyszłe emerytury. Natomiast to, ze obecnie płaci się emerytury z cudzych składek wymaga serio dyskusji. Albo