Wpis z mikrobloga

@#!$%@?: Windows 10 bardzo dużo mieli w tle - indeksowanie dysku, windows update, kafelki. Żeby to jakoś wyglądało musisz wyłączyc indeksowanie, #!$%@?ć wszystkie bloat kafelki skryptem, i najlepiej mieć SSD.
Ja polecam instalację wersji LTSC nie jest niczym zaśmiecona.
  • Odpowiedz
@#!$%@?: też miałem ten problem na jednej z pierwszych wersji W10, wiem że naprawili go z którąś aktualizacją. Możesz sprawdzić jaką masz wersję Windowsa? Najszybciej będzie kliknąć prawym przyciskiem myszki na guzik start, potem wybierz 'system', z listy po lewej stronie opcja na samym dole (po angielsku About, nie mam pojęcia jak to nazwali po polsku), wtedy w dolnej części głównego okna będzie napisane jakiej wersji używasz. Oryginał czy pirat?
  • Odpowiedz
@#!$%@?: Tak jak pisałem, zainstaluj sobie Windows 10 LTSC, albo tak jak pisałem uruchom skrypt win 10 debloat. A najlepiej zrób sobie jeszcze customa na bazie tego obrazu tak jak tutaj. https://www.youtube.com/watch?v=PYOsevW3KdA

Konsumenckie 10ki home/pro są tak #!$%@? ścierwem że nawet jak staniesz na rzęsach i zaklaskasz uszami to i tak nie będą tak szybkie jak LTSC.
  • Odpowiedz
@Floyt: może miałem szczęście, u mnie po jakimś czasie nieaktywności indeksowanie zaczynało pożerać 100% dysku aż wywalał bluescreena, jak używałem komputera to nic się nie działo. Po jakimś czasie przeszło.
@#!$%@? tak jak Floyt mówił spróbuj pierw wyłączyć manualnie indeksowanie, powinno pomóc. I kup sobie, matko boska, dysk SSD chociaż na system operacyjny. Mamy już prawie 2020, wstyd :p
  • Odpowiedz
u mnie po jakimś czasie nieaktywności indeksowanie zaczynało pożerać 100% dysku aż wywalał bluescreena, jak używałem komputera to nic się nie działo. Po jakimś czasie przeszło.


@Hyperlast: Cóż to tylko pokazuje jakim 10 jest "dopracowanym" systemem :)
  • Odpowiedz
  • 0
@Floyt
@Hyperlast
Dzięki wielkie za pomoc. Wyłączę zaraz indeksowanie i tyle. Z tym laptopem (Acer f15) pomecze się jeszcze trochę i niedługo zmieniam sprzęt, może macie jakiś laptop do polecenia? do 3.5k
  • Odpowiedz