Wpis z mikrobloga

Kupilem opony zimowe w oponeo, ktore byly wysoko oceniane oraz pasowaly do mojego tylnonapedowego auta.
Juz po 1 sezonie zaczely odrywac sie Kawalki Bieznika Wewnetrzne, na ten moment po 6000 kilometrow (2 sezonach) coraz wiecej kawalkow bieznika odpada. Z tylu widac to bardziej, z przodu tez zaczyna tak sie dziac.
Opony sa uzytkowane w zime, w aucie tylnonapedowym.
Na oponach letnich taki problem nie wystepuje.
Auto nie jezdzi na tor ani nie driftuje nim.
Auto bylo sprawdzane i wszystko okej, cisnienie w oponach wedug zalecen.

Oddalem na gwarancje i dostalem odpowiedz:
Po przeprowadzeniu szczegółowych badań, zaobserwowałem powyrywania i otwarcie lameli w
klockach bieżnika .
Uszkodzenia tego typu nie wynikają z błędu materiałowego lub produkcyjnego,
lecz z bardzo intensywnej eksploatacji.

Co radzicie teraz zrobic? Co im odpisac?
Jest tu jakis rzeczoznawca?

#mechanikasamochodowa #opony #motoryzacja #naprawasamochodow #samochody #pytanie #pytaniedoeksperta #reklamacja #oszukujo #januszebiznesu #rzeczoznawca
MP0WER - Kupilem opony zimowe w oponeo, ktore byly wysoko oceniane oraz pasowaly do m...

źródło: comment_j601fysvl4YlavHVSY69V9eMQWIXNWvi.jpg

Pobierz
  • 47
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@MP0WER: zbieżność/geometria? Miałem w swoim aucie raz problem gdzie opona się niszczyla od srodka i powodem był brak dobrze zrobionej geometrii.
  • Odpowiedz
@MP0WER: uja ugrasz z oponeo, kilka razy widziałem gorsze sytuację i umywalki ręce. IMO najlepiej kupować w wulkanizacji bo zwykle cena podobna a nawet czasami taniej.
  • Odpowiedz
@MP0WER: Duży przegląd - hahaha pracując w tej branży wiem ocb - wymienili Ci olej i filtry, sprawdzili płyny i luzy w zawieszeniu.

Czyli drogi Mireczku musisz zweryfikować zawieszenie, pierwsze co to na aucie nie może być dystansów, zawias najlepiej fabryka. Każda modyfikacja powinna zostać przeliczona pod geometrię zawieszenia, mało kto wie ale nawet większa felga może być przyczyną takich perypetii z oponami
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MP0WER: zbieżność może być ok, ale geometria nie, autem nie rzuca na tych oponach? Przy różnych prędkościach może się różnie zachowywać. Tak jak pisał @Szymon_SRT_WWA duzy przegląd nie oznacza ze wszystko sprawdzili, chyba ze masz na papierze co było robione.
  • Odpowiedz