Wpis z mikrobloga

Jaki front do #kuchnia byście wybrali i dlaczego?
Opcja 1: Płyta MDF 16mm, lakier wysoki połysk
Opcja 2: Płyta MDF 18mm, lakier wysoki połysk, folia finish, obrzeże PVC (VNUT)

O ile płytę to już wyczytałem że warto mieć grubsza, to jak to ma się sprawa do tych obrzeży PVC? No i o co chodzi z tą folia finish? (chyba że to błąd producenta i w opcji 1 też jest). Będę wdzięczny za każdą sugestie. #stolarstwo #meble #remont #remontujzwykopem #stolarka #drewno #pytanie #pytaniedoeksperta #architekturawnetrz #stolarz #majsterkowanie
  • 8
@Joxek: Co do finiszu, jestem bardziej zadowolona z lakieru niż z klejonych obrzeży, lakier wyglada lepiej na wykończeniach, w procesie użytkowania nic się nie zadziera czy rozszczelnia, ale jest dla mnie jedna wada- musiałam reklamować kilka elementów, bo były wady w nałożeniu lakieru, nie zdarzyło mi się to w poprzedniej kuchnii z folią
@Joxek: jeśli jesteś już zdecydowany na wysoki połysk to bierz opcje nr 1. Opcja druga to mdf oklejony specjalną folia imitująca lakier. Po kilku latach użytkowania może ci się ona odklejać. Na grubość nie masz co patrzeć. To tylko front i nie robi różnicy te 2 mm. Ja ze swojej strony odradzał bym Ci wysoki połysk. Będzie na nim widać każdy ślad. Będziesz latał ze ścierką i wycierał wszystkie odciski. Wysoki
@Joxek: Ja bym bardziej celował w grubszy front ale bez folii ,jak bedziesz miał te frezowane modne uchwyty to grubszy front daje wiecej bezpieczenstwa ze ich nie urwiesz. A wgl polysk to dramat ,no moze bialy troche mniej :)