Wpis z mikrobloga

@dad1111 moje zawiera większość osób z 2 szczególnymi nazwiskami z całego świata plus wszystkie gałęzie przodków, razem ok 2500 osób w tej chwili
@xtedek: Na wikitree ustalasz czy profil jest publiczny czy nie. Dla osób żyjących automatycznie jest prywatny i musisz kogoś dopiero dodać na białą listę aby widział. Osoby, które nie żyją więcej niż 100 lat (albo więcej) automatycznie są profilami publicznymi o pozostałych sam decydujesz. Ogólnie polecam :-) Sam trafiłem na kawałek rodziny, o której nie miałem pojęcia poprzez "merging tool"
@xtedek: Zajmuje się amatorską genealogią, idzie mi to całkiem fajnie, natomiast mam problem z odnalezieniem aktu małżeństwa Adama Godlewskiego i Konstancji Świerżewskiej. Kostka urodziła się w 1859 roku w Leśniewku, parafia Zaręby Kościelne. W 1886 rodzi pierwsze dziecko, Franciszkę, ale w parafii Andrzejewo, jako prawowita żona Adama. Przed tym rokiem powinni brać ślub, raczej w parafii Zaręby Kościelne, skąd pochodziła młoda. Szukałam aktów z parafii Andrzejewo, bo mogli i tam wziąć
Zaręby kościelne faktycznie jest problem 1880-1890, może w archiwum diecezjalnym. Ile miał lat w aktach? Tzn w którym roku mniej więcej mógł się urodzić?
@xtedek: ja mam w sumie parę osób na których utknęłam. Jeśli będziesz w stanie pomóc, daj znać.

1. Zygmunt Organa ur. 1 czerwca 1925 we wsi Radoska (zmarł prawdopodobnie w 1980), jego rodzice - Władysław Organa i Genowefa Bednarczyk (prawdopodobnie urodzona w 1908r). Problem? Nie jestem w stanie dojść do rodziców Władysława Organy.

2. Franciszek Grabski ur. 1882 w Zaklikowie. W 1908 bierze ślub z Heleną Zep i tylko z tego