Wpis z mikrobloga

Czy ktoś kto oglądał oglądał "Politykę na ostro" w Polsat News może mi wytłumaczyć czemu pan "ja jestem prawnikiem" i "czytałem projekt" Jacek Ozdoba myli małoletnich i nieletnich?
Mówił, że projekt dotyczy tylko i wyłącznie mówienia o rzeczach już karanych w obecnym kodeksie i przywoływał przykład czternastolatków i stosunku seksualnego. Nie jestem prawnikiem, ale tam jak wół jest napisane, że chodzi o małoletnich a seks między np. szesnastolatkami nie jest karalny.
Pytanie do znających się na temacie czy mam rację i pan "jestem prawnikiem" (co śmieszne z ugrupowania ministra sprawiedliwości) nie ma pojęcia o czym mówi i myli najprostsze prawnicze pojęcia (małoletni, nieletni) czy może ja się mylę?
#polityka
  • 2
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@djtartini1: Dzięki. Czyli gość chyba kupił sobie dyplom prawniczy ;) Albo z premedytacja kłamie mając swoich wyborców za idiotów. Tak czy inaczej dziwne, że nikt z obecnych nie zwrócił na to uwagi. Przecież to dyskwalifikacja dla prawnika. Może oni wszyscy nie czytają tego nad czym tak debatują?