Wpis z mikrobloga

Przyszedlem dzis do domu z sokiem z marchwi i taka niemila niespodzieanka mnie spotkala: Sok nie ma juz 0,5L ale 0,445L. Oczywiscie cena pozostala bez zmian? Nie wstyd wam Marwit robic tak ludzi w konia? I nie piszcze mi bzdur te to dla dobra konsumentow, bo jak widze jedyne o co dbacie to wlasna kieszen. Od dzis wiecej nie kupie waszych porduktow i zachecam kazdego do wybrania konkurencji, a najlepiej zakupu wlasnej sokowirowki! Zakup sie zwroci bardzo szybko.

#marwit
Pobierz grzebulevsky - Przyszedlem dzis do domu z sokiem z marchwi i taka niemila niespodziea...
źródło: comment_vrHdzUF3LQ56gAuRu3bstyW0cxyhWNug.jpg
  • 99
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wuju84: Ale #!$%@? głupoty. Najlepiej to byś to od razu uregulował i nakazał producentom na opakowaniu wyryć napis "uwaga zmniejszyliśmy pojemność o 20%".
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@grzebulevsky: cena soku jest 7.98 zl za litr, butelka nie ma juz 0.5L a 0.445L, wiec za jedna butelke powinienem zaplacic 7.98x0.445 = 3.55 zl , za 2 butelki 7.1 zl a nie 7.98zl
Może zmalała rentowności? Tak trudno sobie to wyobrazić?
cena soku jest 7.98 zl za litr, butelka nie ma juz 0.5L a 0.445L, wiec za jedna butelke powinienem zaplacic 7.98x0.445 = 3.55 zl , za 2 butelki 7.1 zl a nie 7.98zl


@grzebulevsky: taa, pod warunkiem, że twoje pieniądze są zawsze tyle samo warte. TAK CIĘŻKO TO ZROZUMIEĆ?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@grzebulevsky: place za 0.5L a dostaje 0.445L, wiec biedra mnie oszukuje na cenie, a marwit wykorzustuje moje przyzwyczajenie do produktu na swoja korzysc, tez czuje sie oszukany
Ty chyba jesteś naprawdę dzbanem. Gdzie niby płacisz za pół litra? Masz na etykiecie napisane 400 ml i płacisz za 400ml.
Jakby zwiększyli cenę z 4 zł do 5 zł i sprzedawali 500 ml też byś miał ból dupy.

Może Marvitowi wzrosły koszty produkcji
@grzebulevsky: ale przecież cenę ostatecznie ustala sklep a nie producent więc do kogo masz pretensje? I nie wymyśliła tego jakaś pinda z marketingu czy produkcji a raczej ktoś z działu handlowego. Dlaczego tak to jest robione? Widocznie wiedzą jakie przeciętnie marże nakłada detalista a przy podwyżce cen surowców nie chcą przekroczyć pewnej ceny detalicznej, która może być granicą w tej kategorii produktowej dla konsumenta. Prawdopodobnie mają też na to badania. Ty
Kraj się wali gospodarczo i społecznie, ale Janusz będzie piłował o pięćdziesiątce soku xD tak kup sobie sokowirówkę chyba nigdy z takowej nie korzystałeś i nie wiesz ile z tym jest #!$%@? i mycia. Zostaw sobie butelki po Marwicie to będą jak znalazł, skarpetki sobie też popruj na górze #pdk
Nie mam zamiaru wspierac cwaniactwa i wprowadzania klientow w blad, bo jakas "pinda" z marketingu czy produkcji wpadla na pomysl.


@grzebulevsky: Czyli jak to jest? Ponoszenie cen i zachowanie objętości jest spoko, ale zmniejszanie objętości i ponoszenie cen jest już złe? A co gdyby zachowali pojemność, podnieśli cenę a ty byś nie zauważył? To też nazwałbyś cwaniactwem? A może brakuje ci #!$%@? na całą butelkę napisu że jest mniej?

Ja osobiście
@ipkis123: że niby jaką firmę? Tymbark stoi od paru lat, Caprio 2/10 ale też jest, Hortex też (a soki z Hortexu są po 4/5 pln za karton 1l) Nie przypominam sobie jakiegoś takiego rozruchu na rynku soków. Jest on zabetonowany tak samo jak napoje gazowane, helena, coca-cola, fanta, sprite, pepsi, mirinda w kółko i jedyne co firmy kombinują to różne smaki. Jedyne co to jakieś takie akcje, że 10l soku czy
Pobierz SarahC - @ipkis123: że niby jaką firmę? Tymbark stoi od paru lat, Caprio 2/10 ale też...
źródło: comment_hLWkaOosfzk1qB96rXTJcSiPXbmjRqtw.jpg