Wpis z mikrobloga

Długo wahałem się czy opisać tę sytuację, ale w charakterze ostrzegawczym dla innych Mirków czy Mirabelek zdecydowałem się opisać sprawę.

Nie polecam użytkowniczki @illneverfallinlove


Otóż kilka miesięcy temu, (chyba 4,5) w czasie rozmowy wyszło że krucho u niej z kasą, że nie ma za co kupić jedzenia. Żal mi się jej zrobiło, więc zaoferowałem się, że jej pożyczę. Chciała 100 PLN na kilka dni - pożyczyłem 200 PLN, w końcu wiadomo że dziś za 100 PLN to niewiele można kupić. 

W międzyczasie normalne rozmowy itp. Minęło 2 miesiące, więc delikatnie i grzecznie zapytałem czy robiła przelew. Napisała że nie, ale że na dniach odeśle. Zapewniała, że mnie "w #!$%@? nie zrobi". Pomyślałem spoko, różnie w życiu bywa, więc nie naciskałem. Minęło znowu trochę czasu i zacząłem pytać jak sytuacja wygląda na PW. Tym razem cisza .. minął tydzień, półtora i bez żadnej odpowiedzi. Znowu włączyło mi się zrozumienie, że może choroba, szpital, cokolwiek. Zerowa aktywność na wykopie, zero wpisów, zero komentarzy, ale .. coś mnie tknęło i zobaczyłem czy plusowała wpisy no i bingo.. Dzień wcześniej plusowała, czyli na bank odczytała wiadomość. 

Mam dużo empatii i zrozumienia, ale jak ktoś wali w ciula i celowo nie odpisuje, to już pierwszy raz włączył mi się #!$%@?.

Napisałem, że wiem że odczytała i po raz kolejny zadałem pytanie, kiedy mogę spodziewać się kasy. Znowu podała mi termin "że odda we wtorek" czyli za 5 dni. Czekałem cierpliwie.

Minął miesiąc od ostatniej rozmowy i deklaracji a kasy jak nie było tak nie ma. 

Postanowiłem więc zadzwonić do niej dzisiaj. Usłyszałem "Halo", a gdy spytałem kiedy dostanę przelew - rozłączyła się.

I to właśnie był ten czynnik, który przeważył szalę i stwierdziłem że upublicznię jej nick. Może ostrzeże to kogoś, bo cholera wie czy ktoś jeszcze nie chciał być dobry i jej nie pożyczył lub miał taki zamiar?

Nie zamierzam odpuszczać tematu. Wiem, że jest to relatywnie niewielka kwota, ale chodzi o zasady. 

Post Scriptum: Wiem, że pewnie paru napisze że jestem głupolem, że nie pożycza się obcym osobom, ale .. w życiu tego typu sytuacji miałem wiele, że ufałem obcym osobom i do tej pory przez te kilkanaście razy nikt mnie nie zrobił w ch*ja. Dwóm Mirkom z wykopu też kiedyś pożyczałem hajs i wrócił z podziękowaniami.  Tutaj jak widać, waćpanna uznała to za nowy program "Wykop 200+"

Post Scriptum 2: Musicie wierzyć na słowo. Mam screeny rozmów, ale kulturę i niewrzucanie screenów prywatnych rozmów bardziej cenię niż te 200 PLN.

#oszukujo #afera #wykop #logikarozowychpaskow
  • 58
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 25
@marcel_pijak: Zatem podsumujmy. Nie dosc, ze zostales wykorzystany jak tampon emocjonalny przez obca osobe, ktorej nigdy nie widziales na oczy, to dobrowolnie dales sie takze wykorzystac finansowo, i to wszystko prawdopodobnie tylko dlatego, ze ta osoba to kobieta. Moja konkluzja jest nastepujaca: Jestes frajerem, a twoja stulejarnosc zostala przykladnie ukarana.
@marcel_pijak:

dałeś się wyruchać na łzawą historyjkę za 200zł i jeszcze dzielnie wspierałeś emocjonalnie cipę której nigdy nie widziałeś?

dziwki też potrzebują pieniędzy, ale ona za 100-200zł DAJĄ DUPY i to jest ich a PRACA a Ty dałeś lasce hajs za free i dziwisz się, że zostałeś olany?

xDDDD

paaanie mam horom curke wyślesz mi pan 200zł? obiecuje, że oddam, ja w #!$%@? nie zrobie xD nic a nic

no... nie
@marcel_pijak poślij mi tysiaka, po starej znajomości, wymieniliśmy ze 2-3 wiadomości więc się liczy. Nie pisze że oddam bo wiadomo, różnie może być...

A tak poza tym to słabo jak się spotykasz z taką sytuacją. Osobiście raczej nie pożyczam, jeżeli mogę to po prostu daję :-) To upraszcza późniejsze relacje i ogranicza ewentualne negatywne emocje z mojej strony.
@Paruwkowy__Skrytorzerca: nigdzie nie napisałem, że @illneverfallinlove nie zrobiła źle (swoją drogą oddawaj #!$%@? hajs oszustko bo wykop cię zniszczy)

po prostu kręcę bekę z OPa bo trudno uwierzyć, że tacy naiwniacy się zdarzają... mógł jej zaproponować pracę... hajs za nudesy, ale nieee po co pracować xD

prawda jest taka, że dostała tak łatwo hajs bo ma cipę xD tylko dlatego...
@Arachnofob

prawda jest taka, że dostała tak łatwo hajs bo ma cipę xD tylko dlatego... 


Otóż mylisz się drogi Mireczku.

Pożyczyłem hajs, bo taką mam naturę że jak tylko mogę to lubię pomagać.

Pożyczałem hajs Mirkom, nocowałem ich gdy był Coke Live Music, do tego wolontariaty wszelakie, bycie liderem rejonu w Szlachetnej Paczce itd. Nie piszę tego, żeby się tym chwalić, tylko uzasadniam pobudki jakie mną kierowały. Sam nie raz nie miałem
@marcel_pijak: no to widzisz... ja zupełnie odwrotnie... nigdy nic mi nikt nie dał, do wszystkiego co mam doszedłem sam i zawsze jak byłem w dołku to obcy ludzie którym pomagałem i sądziłem, że teraz pomogą mi, wbijali mi nóż w plecy w momencie gdy im nie byłem już potrzebny

z własnych doświadczeń wnioskuję, że nie opłaca się być dobrym i uczynnym bo prawie zawsze trafi się na kogoś kto zechce to
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@marcel_pijak: trzymaj się, Miras. Jak widać po komentarzach tutaj, ludzie potrafią być #!$%@?. Nie rozumieją, czym jest zwykła empatia i już dorabiają cipę do zwykłej chęci pomocy (Gombrowicz mówił o "upupianiu", a my tu mamy "ucipianie" na każdym kroku...).

W zupełności twój akt pomocy rozumiem i popieram. Mimo przykrego finału.

@illneverfallinlove wstydź się. Oddaj hajs, nawet bez tłumaczeń, bo na tym etapie są one zbędne. Miej rigcz.