Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #dieta co jeść (a czego nie), żeby zrzucić z 15 kg przy małej dziennej ilości ruchu (pracownik biurowy).
Te wszystkie diety w necie są takie udziwnione, tysiące składników etc. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

179cm wzrostu, aktualnie ~91kg, 26 lat. Ulałem się kurde bardziej niż zwykle.

Coś uniwersalnego (oprócz mniej żreć i idź pobiegać) się znajdzie bez udziwniania? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 33
@virnik: nie jadaj kolacji, często na noc człowiek się zapycha a w nocy organizm najwolniej trawi to wszystko. Ja nie jem kolacji nic, na początku było ciężko ale teraz jak jestem głodny to idę zrobić herbatę i nie czuje już głodu. Poszło 7kg tak
@3agle: wyobraź sobie, że liczę kcal. Jednak wiem kiedy mam intensywniejsze pory dnia, kiedy napada mnie chęć zjedzenia czegoś więc mogę zjeść to nie mając wyrzutów sumienia. Bo wieczorem nie jem nic, bo i tak jestem już zmęczony i leże.
@NickciN: na pewno nie niepotrzebny i utrudniający redukcję tak jak sugerujesz
Chcesz to jedz 2137kcal w smalcu o 6 rano ale nie dawaj takich rad
Ja np zawsze redukuje jedząc 2/3 dziennych kalorii w ostatnim i jednocześnie drugim posiłku (o nawet 22)
@Zelber: oczywiście, przecież napisałem, że liczą się kalorie, #!$%@? na raz 2 duże pizze, 4k kcal przy zapotrzebowaniu 2,5-3k i wystarczy Ci jeden posiłek, a będziesz się pasł jak świnia
@virnik: jesli nie chcesz tylko krótkotrwałego efektu to proponuje ci po prostu zmienic "zle" nawyki. Zamiast smażyć na głębokim oleju wrzucaj rzeczy do piekarnika. Zamien napoje slodzone cukrem na te 0kcal, tak samo sosy na te z obnizona iloscia cukru. Jak czipsy to te z pieca. Wiem ze w Polsce tego jeszcze nie jest tak dużo jak np. w UK ale mozna sobie jakos poradzic.

Jak sie przyzwyczaisz do tego to
@lifefitness: wy chyba nie rozumiecie, że ja wieczorami WYPOCZYWAM I LEŻE a potrzebuje zastrzyku jedzenie rano i w środku dnia. Więc wole zjeść moje zapotrzebowanie kcal w ciągu dnia i wieczorem jak już nic nie robię nie jeść. Niż zostawiać sobie jakieś kcal na wieczór do zjedzenia.