Wpis z mikrobloga

@juzjuzjuz: Lidlowa, ta z momentem 45Nm, z czerwonym pierścieniem sprzęgła, nie jest zła. Ukręca wkręty do drewna na klucz 10mm średnicy 6mm na przełożeniu high. Mam też Hitachi 18V z momentem 55Nm, nie widzę różnicy w mocy. Kup baterię 4Ah, bo ta 2Ah szybko się kończy. Wada: jest dość ciężka i duża, do domowych prac wygodniejsze są zakrętarki udarowe lub krótkie wkrętarki z serii profesjonalnych makity czy hitachi, ale cena x4
3 Lata gwarancji,do 300 PLN z akumulatorami i ładowarką


@DrN_25: Jeżeli ktoś ma tylko roboty domowe (a nie zajmuje się zawodowo pracami) - to zdecydowanie lepiej kupić wiertarkę, która ma 3 lata gwarancji i kosztuje 1/4 tego, co markowa - bo za kolejne trzy będzie się można rozglądać za kolejną. W sumie koszt eksploatacji wyjdzie taki, jakby kupił "super" i ta działała 12 lat. Tylko, że jak super padnie po 1.5
@juzjuzjuz: To zakrętarka, nie używałem tego narzędzia, nie wiem. Mam taką: PSBSA 20-Li B2

Sieciowe wkrętarki omijaj szerokim łukiem, chyba, że będziesz robił elewacje drewniane czy wiercił błachę pod nity na halach. Czyli jeśli jednego dnia nie zużywasz 2-3kg wkrętów, akumulator jest funkcjonalniejszy.
@juzjuzjuz: u mnie wkrętarka udarowa z lidla przetrwała budowę - kilka tys wkrętów do drewna przy przykręcaniu płyt osb, kilkaset wkrętów do gk, kilkadziesiąt śrub przy skręcaniu ogrodzenia. Nadal działa bez problemów. Aku 2Ah starcza na długo i szybko się ładuje, ale lepiej mieć dwa ;)
@juzjuzjuz: Zakrętarka nie ma sprzęgła i jest udarowa (udar jak w kluczu udarowym). Do tego jeśli chcesz wiercić zakrętarką, musisz mieć wiertła osadzone w bicie hex, bo nie ma futerka. Zakrętarka ma też z zasady większy moment, niż wkrętarka. Np. zakrętarką kręciłem wkręty ciesielskie 8x200, wkrętarka nawet na low nie dawała rady, zakrętarka i owszem.
@czarny_i_zly: mam w domu już wiertarkę. Teraz właśnie potrzebuję powkręcać wkręty w więźbie (5,5x70mm). Jednak miejsce gdzie to muszę wkręcić jest tak usadowione że wiertarka mi się tam nie zmieści. Docelowo będę potrzebował jeszcze zamontować gdzieniegdzie regipsy.
tą masz na myśli :


@juzjuzjuz: ta to zakrętarka, moc 180Nm.

Wkrętarki - często występują dwubiegowe z możliwością wiercenia. Moc ~ 45Nm
Zakrętarki - udarowe z gniazdem hex. Moc ~ 200Nm
Klucze udarowe - najmocniejsze w stawce, nie nadają się do wiercenia, ale przypier*olą każdą śrubę (no prawie każdą ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Moc ~350Nm.

Do domowych prac wystarczy Ci pewnie wkrętarka dwubiegowa, jak masz jakieś