Wpis z mikrobloga

proste pytanie zadałem o to, kto robi ten ranking, bo OECD pieje z zachwytu nad polską gospodarka, wiec nie wiem czy mam wierzyć poważnym organizacja czy anonimom z TVN ?


@szczam_na_mlodziez: *organizacjom

rankingu "Doing Business" BANKU ŚWIATOWEGO
  • Odpowiedz
@Adwokat_Boga: dzięki za odpowiedź, tym którym się nie chce czytać podpowiadam, że 40 miejsce zawdzięczamy braku procedur online dotyczących podatków, nieruchomości i budowlanki. Co do podatków to już mamy jpk, split payment, białą listę podatników a w przyszłym roku mikrorachunki indywidualne. Oczywiście wszystkie te elementy wprowadzono za PiS, bo za PO tylko podwyższono podatki, a jedno okienko to chyba jeszcze Millera pamięta. Jeżeli ktoś ma inne zdanie na ten temat to
  • Odpowiedz
Ranking robiony jest na podstawie sztywnych danych, np. ile czasu potrzeba by załatwić jakąś sprawę podatkową w US albo ile ma np. pozwoleń i ile czasu trwa ich uzyskiwanie.


@chanelzeg: tylko, że te wszystkie działania potrafią zająć bardzo różną długość czasu. w zależności od tego jak skomplikowane są sprawy, gdzie jest urząd (w jakim mieście), itp. Ciekawy jestem jak faktycznie to badano.
  • Odpowiedz
takie rzeczy jak jpk, split poprawiają pozycje w takich rankingach.


@Zuben: jesteś pewien, że split payment poprawia pozycję w rankigu? Z logicznego punktu widzenia jest to dodatkowe obciążenie przedsiębiorcy czasem, wymaga dodatkowych nakładów pracy i zamraża część środków.
  • Odpowiedz
@Zuben: Wskaż mi, #!$%@?, miejsce, w którym napisałem, że ma.

BOLI FAKT SPADANIA W TAKICH RANKINGACH, GDY PANUJE ŚWIETNA KONIUNKTURA.

TERAZ ROZUMIESZ, CZY NAPISAĆ CI TO WIĘKSZYMI LITERAMI?!
  • Odpowiedz