Wpis z mikrobloga

#klamstwa #marketing

Kumpel mi oświadczył, że dorabia sobie jako "promotor marki Electrolux" w Media Markt. Nie jestem obeznany z takimi zawodami, więc dopytałem, czym się taki promotor zajmuje. Otóż wygląda jak "normalny" pracownik marketu, jednak ma za zadanie sprzedawanie tylko jednej marki. Więc jak ktoś nieobeznany w temacie pyta, jaką lodówkę najlepiej kupić, to odpowiedź jest tylko jedna "najlepsze są Electroluxy". Zatem jak ktoś zamierza pytać o radę przy zakupie produktu w marketach tego typu, niech lepiej sobie odpuści.
  • 15
@jigsaw96: Oni mają jakieś plany sprzedażowe nakładane na konkretne towary. Tzn pewne marki i modele są faworyzowane ze względów finansowych.
@kamdz: No przecież napisałem, że mają inne koszulki :)

@Ned: Każdy sklep promuje produkty, na których ma lepsze warunki. Czy to marżę, czy dopłatę od producenta za sprzedany towar, czy miliard innych dodatków :)
Czy to marżę, czy dopłatę od producenta za sprzedany towar, czy miliard innych dodatków :)


@GraveDigger: No tak, ale to podważa wiarygodność ewentualnego doradztwa w takim sklepie.

A co do koszulek, to tak jak mówiłem. Specjalnie pytałem o to kumpla dwa razy i ma taki sam strój jak normalni pracownicy. Nie mam powodów, żeby mu nie wierzyć.
@Ned: Ale to jest w każdym sklepie, bez wyjątku. Pracowałem w kilku, a moi koledzy pracowali w innych. Nie ma sklepu, który nie chce zarobić. Trudno, żeby ktoś doradzał ci towar na którym nie ma zarobku. W EuroRTVAgd jest najlepiej, bo tam pracownicy dostają różną prowizję w zależności od towaru jaki sprzedadzą.