Wpis z mikrobloga

@Krylan: to moze popracuj nad proporcjami tego czlowieka, bo tlo to najbardziej udana rzecz w tej pracy...
Rece, szyja, glowa, bidonsy... Dlugo mozna wymieniac. Jak rysujesz, to odejdz od pracy po jakims czasie i wroc po ok godzinie, daj oczom odpoczac, wtedy zauwazysz to, czego nie widziales do tej pory
@AnileweZ: Dzięki za podpowiedzi. Całą pracę robiłem przez kilka dni, poświęcając trochę czasu każdego dnia. Głowę i tak raz poprawiałem, bo ktoś mi wcześniej zwrócił uwagę, żebym podniósł bardziej linię szczęki. Mam jednak świadomość, że do dobrego rysunku jeszcze daleka droga... choć i tak jest znacznie lepiej, niż kilka lat temu xD
@Krylan: mi osobiscie, gdy rysuje czlowieka i mam problem z uchwyceniem proporcji czy odpowiedniego kątu pomaga stawanie przed lustrem i obserwowanie siebie w takie pozycji, w jakiej rysuje modela, moze sprobuj? Wtedy zobaczysz co jest nie halo z rysunkiem?;)
@Krylan: nie gniewaj sie, troche pobezgralam :) Na szybko naznaczylam co wg mnie mniej wiecej powinno zostac poprawione. Co do dloni ktora wzielam w kolko, jesli jest ona odwrocona wierzchnia strona, to powinno byc to uwzglednione w jej nachyleniu, jesli jednak to jest reka widziana od wewnatrz, to dowal cieni, zeby byla wklesla :) No i wieksze powinny byc zdecydowanie. Kombinuj. Polecam ogladac tutoriale na yt :)
AnileweZ - @Krylan: nie gniewaj sie, troche pobezgralam :) Na szybko naznaczylam co w...

źródło: comment_cXA2jitPLYQk2mWml6WiLimKX0jsHEtD.jpg

Pobierz
@AnileweZ: Z tymi pozami to czasami się podpieram modelami 3D. Na tym obrazku obie ręce są widziane z zewnątrz i z tym właśnie miałem problem, żeby je ustawić tak, żeby trzymała tego liścia i jakoś to wyglądało, a drugą poprawiała włosy.
Absolutnie się nie gniewam, tylko dziękuję bardzo za poświęcony czas i porady!