Wpis z mikrobloga

Dobra, władowałem #lineageos 16 (na android 9) do #redmi4x .
Teraz chciałbym wgrać te mistyczne Google Camera. Już widzę, że najpierw musi być jakieś api, a potem sama apka camery. Tylko, że tego jest w cholerę buildów i opinie są różne czy działa czy nie. W co powinienem celować - arnova? Najnowsze 6.x, czy coś wcześniejszego?
  • 14
bleh, coś jest nie tak. GCam wywala się od razu przy próbie przejścia na filmy
@cyanoone: Najnowszy mgcam rzuca błędami po rosyjsku. Z tego co widzę, to twierdzi, że nie ma miejsca na urządzeniu, ale miejsce jest. Po zmianie katalogu się zamyka.

Sama kamera wydaje się coś wyświetlać, ale nie umie tego zapisać. Co dziwne, to samo twierdzi "google cam" instalowane ze sklepu (o dziwo da się zainstalować, na mui 10
@cyanoone: kurde, nie mam takiej opcji. Jest tylko wyłączenie google lens. Część APK po pierwszym zapisaniu ustawień już się nie chce włączyć. Te które pozwalają na wybór innego katalogu, nadal twierdzi, że nie ma tam miejsca i przestają pracować. Zastanawiam się, czy to nie jest problem z SELinux jakiś - bo oprócz wyboru miejsca zapisu, system się mnie w ogóle nie pyta czy aplikacja powinna dostać uprawnienia do odczytu/zapisu.
Chyba sobie
@cyanoone: ok, jest postęp - DZIĘKI. Aplikacja kontrolna - wszystko na zielono. W trybie zaawansowanym faktycznie pojawiło się i wyłączyłem google photo. Apka się czasem wywala, ale ogólnie już zapisuje zdjęcia.
Teraz jeszcze tylko nie działają filmy. Po przełączeniu na ten tryb od razu się ubija - da się też jakoś ztweakować? ;)
@GoogleFuhsia: tak, na lineageos 16 podeszły mi mody Arthura. Aktualnie siedzę już dłuższy czas na MGCam_v.3.6.0_R4X.apk
Działa foto, zwykłe i HDR, robi zdjęcia nocne ładne (działa regulacja ekspozycji), jest wideo, są tryby portretowe i panorama. Jest podgląd live bez laga. Nie ma tego "live photo" czy jak to się tam nazywa (robi filmiki przez i po zrobieniu zdjęcia) i slow motion. Ale dla mnie jest git.