Wpis z mikrobloga

Szukam jakiegoś sposobu, żeby dostawać swego rodzaju notyfikacje dotyczące danych w mojej bazie mysql. Tzn. jest sobie tabelka, która coś tam liczy i wstawia przy triggerze na drugiej, chciałbym teraz mieć jakiś mechanizm informowania mnie jeśli te dane nie będą się zgadzać. Jako, że jestem leniwy, i lubie automatyzować wszystko, nie chcę mi się robić codziennie selecta i sprawdzać na bieżąco tylko chciałbym, żeby w razie rozbieżności system mnie sam poinformował. Macie jakiś pomysł?
#programowanie #bazydanych #mysql
  • 7
@Voraz chodzi o to, że istnieje pewna tabela do której jest zapisywana suma czasu wykonywania zdarzeń. Po każdym nowym zdarzeniu liczba ta jest inkrementowana i zapisywana jest nowa powiększona liczba (lub pomniejszona). Istnieje kilka miejsc, które mają wpływ na ten czas i istnieje pewne podejrzenie, że któraś rzecz może nie działać poprawnie. Wtedy można wyliczyć czas wszystkich zdarzeń i porównać z sumą w omawianej tabeli, jeśli rożnica wynosi 0, to jest w
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@grzechup: najlepiej to zrobić w apce do której jest podłączona baza, ale może masz projekt z czystą bazą.
Jeżeli to drugie to ja bym pewnie dodał dodatkową tabele Błędy i zrobił trigger że za każdym razem gdy zmieniam ten czas i porównanie zwróci błąd to dodaje rekord do tej tabeli błędy.
a da się stworzyć w mysql jakiś taki rodzaj tabeli na boku? tzn. żeby fizycznie nie była w schemie tylko gdzieś tam schowana (coś jak tabele w pl/sql chociaż nie wiem czy dobrze pamiętam)