Wpis z mikrobloga

Mirki, mamy problem. Nasza 10cio miesięczna córka nie chce za cholerę spać w nocy, pierwsze dziecko przesypiało całe noce bardzo szybko, a ta za nic nie chce spać w nocy dłużej niż 2-3h i to i tak przez sen cały czas się wierci, rzuca i jęczy. W dzień śpi w foteliku do samochodu bo inaczej nie da rady jej uśpić i przesypia spokojnie 3h bez żadnego rzucania. Pomocy !
#dzieci
  • 11
  • Odpowiedz
@KrolikMU primo dziecko nie powinno spać w foteliku samochodowym jeśli nie jest w podróży, a tym bardziej tak długo (zle dla kręgosłupa), secundo dzieci są różne i to raczej rzadkość, żeby taki bobas przesypial całe noce, tertio można zrobić badania w kierunku anemii, dzieci z niedoborem żelaza spia ponoć gorzej
  • Odpowiedz
@KrolikMU: niestety, ale są dzieci które nawet do 3 roku życia potrafią budzić się kilka razy w nocy
a uśpić inaczej niż w foteliku da radę na pewno, tylko niekoniecznie to musi to być łatwe do nauczenia.
  • Odpowiedz
@KrolikMU: jak już ktoś napisał, nie powinno się uczyć spania dzieci w foteliku, bo to nie jest pozycja do spania.

Inna sprawa, że dzieci raczkujące gorzej sypiaja, bo odreagowują dzień. Mój syn zaczął przesypiać noce około 14msca, a tak normalnie co 2h pobudka na cycusia.
Sprawdź żelazo oraz podawaj DHA, które wspomagają sen.
  • Odpowiedz
@KrolikMU: mój syn zaraz kończy 2 lata i też się budzi kilka razy.
Niestety to raczej pierwszy Wasz był ewenementem, a drugie dzieciątko wyrabia średnia za dwoje :p
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@asique: kurcze to ja nie powinnam na mojego narzekać. O 18:30 cyc, potem w nocy o 2 i rano o 6. A wszelkie babki i ciotki mi zalecają przejście na MM bo kto to widział żeby połroczniak budził się w nocy na mleko. Puszczam uwagi bokiem ale wkurza mnie podejście poprzedniego pokolenia. Jedyna w rodzinie męża karmię piersią i traktują to jako fanaberię bo przecież szwagierka da butle i ma całą
  • Odpowiedz
@Ishvarta: trzymaj się i nie przejmuj się takimi głupimi uwagami.
I zaproponuj im, żeby sami się nazarli na zapas i potem dwa dni głodni nie byli :D
  • Odpowiedz
@KrolikMU Nie pociesze, prawie 1.5 roku i zawsze 2 lub 3 pobudki. Czasem od obudzenia do zasniecia mijają i 2h. W dzień udaje się uśpić tylko w nosidle i śpi max 1h, chociaż ostatnio i to nie dziala i coraz częściej są dni bez drzemek. Niektóre dzieci chyba tak mają i tyle...
  • Odpowiedz