Wpis z mikrobloga

halo mireczki, czy czyścił ktoś z Was kiedyś przepustnicę w aucie? Generalnie mechanik mi kręcił, że już jest słaba, że coś tam, ale uznałem, że skoro jest nie była czyszczona pewnie od nowości, to może taki zabieg właśnie będzie pomocny? I jak z adaptacją jej po czyszczeniu i generalnie czy to jest warte zabawy czy lepiej iść w nową od razu?
auto jaguar x type 3.0b

#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa #mechanika #jaguar
  • 10
@Inkwizycja: no ja dokładnie nie wiem, na OBD nie pokazuje żadnych błędów z tym związanych, jedynie mechanik wspominał, że nie pracuje dobrze. Bardziej boję się o tę adaptację, czy go nie uziemię ostatecznie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Usted: dla pewności odepnij akumulator przed wszystkim. Serwisowałem kiedyś takiego Jaguara ale nie pamiętam czy była tam jakaś specjalna procedura poza normalną dla Forda - jeśli odłączysz akumulator i zewrzesz klemy na chwilę, to komputer (ale też radio itp) zresetuje wszystkie nastawy.
Inną opcją jak czytam teraz jest po prostu włączenie stacyjki "na zapłon" i zostawienie na 3 min, wyłączenie ale nie wiem na ile to prawda.
Możesz też zresetować samo
@Usted: Ja powiem tak, nie jedną przepustnicę czyściłem, nigdy nic to nie dało. Absolutnie nic. Po prostu nie warto.
Nigdy nie udało się naprawić żadnej części czyszczeniem, ze tak powiem. kupuj inną używkę ori.
Ja powiem tak, nie jedną przepustnicę czyściłem, nigdy nic to nie dało. Absolutnie nic. Po prostu nie warto.


@r5678: No zobacz a ja czyściłem i dało bardzo duzo. Przed czyszczeniem obroty falowały jak #!$%@? a tera wszystko ładnie i pięknie. Co jest oczywiście logiczne bo jak przepustnica jest #!$%@? syfem to jakim cudem maja być prawidłowe wolne obroty?
@Usted: Czyściłem przepustnice i sporo to dawało, najlepiej jest sobie ją wyciągnąć na stół i bardzo dobrze wyczyścić.
Ja używałem zmywacza do tarcz hamulcowych z k2, bo ma fajne ciśnienie i cały syf szybko sie zmywał.
Adaptacje musisz sobie sprawdzic w necie jak sie robi, u mnie wygladalo to tak ze wystarczylo zostawic tylko zapłon i było słychać jak ona sie sama z siebie "zaklikuje"