Wpis z mikrobloga

Witam, czy ktos moglby mi poradzic jaki pierwszy (w UK, nie w Polsce) samochod moglbym kupic w graniach 2.5-4k GBP? Chcialbym aby nie byl tak kompletnie 'bezjajeczny' i dawal troche frajdy z jazdy a przy tym jego eksploatacja nie bedzie rujnowac portfela. Myslalem o Alfie Romeo Mito. Nie mam zbyt duzych wymagan, mysle ze w wiekszosci bede uzytkowal samochod w miescie. Z wyposazenia: centralny zamek, duzo miejsca z przodu (186 cm), fajnie jakby bylo jakies radio z bluetooth, elektryczne szyby itd. Nie wiem w jaki przebieg i rocznik celowac aby cena i stan samochodu byly realne.
#motoryzacja #uk #samochody #tanio #ale #dobrze
  • 28
  • Odpowiedz
@Davidvia0: najpierw sprawdzasz ubezpieczenie, pozniej kupujesz auto. Co z tego ze kupisz samochod za 3k, jak za ubezpieczenie Ci zaspiewaja 5k... Niestety trzeba frajerskie w tym kraju zaplacic...
  • Odpowiedz
@Davidvia0: Honda Civic VIII (znana jako UFO) - polecam, mam i bardzo sobie chwalę, ubezpieczenie przy silniku 1.8 wychodzi porównywalnie do fordów / vauxhalli z 1.4.

Radia z bluetoothem nie ma, ale można to łatwo ominąć inwestując w transmiter fal FM np. Xiaomi Roidmi 3 za jakieś 15 funtów.

Cenowo stoją dość dobrze, rocznik 2009 z przebiegiem koło 60-80k można wyrwać spokojnie za 2500-3500 funtów.
  • Odpowiedz
@sorek: Super, pewnie bede w kontakcie wkrotce. Nie orientujesz sie mniej-wiecej w jakich widelkach kosztuje ubezpieczenie np. tego BMW? Mam 26 lat i polskie prawo jazdy od 8 lat -> pewnie nic to nie daje w UK. Warto zamienic prawo jazdy na brytyjskie?
  • Odpowiedz
@emissary: @Atreyu: @asdasdce2w: @tytanowy_kalafior:
To BMW mnie zbytnio nie przekonuje swoim wygladem - nie chce szpanowac, chce miec uniwersalne fajne autko ktore mnie nie zawiedzie i koszt eksploatacji bedzie niski. Starsze auta premium raczej odpadaja ze wzgledu na potencjalne koszty jak cos sie zepsuje.
Co myslicie o takich autkach:
- Opel Astra (od 2011 wzwyz)
- Citroen DS3
- Mini Cooper
- Ford Focus
- Renault Clio
-
  • Odpowiedz
Daje, normalnie Ci to policzą jako lata zniżek jak miałeś samochód ubezpieczony na siebie w PL.


@motoinzyniere: znajomemu policzyli 2 lata zniżek z polski, obniżyli mu o 30 funtów. Mi po roku NCD z uk ubezpieczenie spadło o 700. Oba przypadki za 1.4. Jestem starszy od opa i mam dłużej PJ. Niech najpierw policzy ubezpieczenia, później szukajmy auta. Bo może skończyć się na pandzie 1.0 i ubezpieczeniem 4 cyfrowym co dość
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Davidvia0: jak wezmiesz ode mnie auto to dam Ci kontakt do magika co bardzo dobre ubezpieczenia ogarnia

W £700 sie zmiescisz spokojnie (zależnie od postcode)

Jedynki sa cudowne. Bardzo proste konstrukcje, mega wygodne dobrze sie prowadza a jak zrobisz łańcuch to nic w nich się nie psuje (a na ten daje roczną gwarancję).

Ofc zrobisz jak uważasz.
  • Odpowiedz