Wpis z mikrobloga

@furcio przecieżna komunikację publiczną też wszyscy płacimy w podatkach za jej utrzymanie bo chyba mi nie powiesz że zysk z biletów w 100% pokrywa koszty utrzymania, w hałasie jaki powodują tramwaje i autobusy, w zwiększonej liczbie infekcji (tak wsadzamy x ludzi do małej puszki i wszyscy oddychają tym samym powietrzem), w straconym czasie w moim przypadku 15 km pokonuje w 30 minut autem i w 60 min komunikacją publiczną, jak dobrze trafię
@niko444: Tak, tak, tyle lat mieszkam w różnych miastach Polski i jakoś komunikacja normalnie działa, normalnie jeździ, a żula ostatni raz widziałam z 5 lat temu. Teraz się na trochę większe zadupie przeprowadziłam i faktycznie autobusy stoją w krokach spowodowanych przez samochody tak się składa, więc sobie pomykam kilkaset metrów dalej na tramwaj, 20 minut i jestem w centrum. Ale lepiej robić korki, #!$%@?ć środowisko, oszpecić miasto i zatarasować chodniki, bo
@pianinka: ej ale wy wiecie, że te auta to są też mieszkańców? XD I gdzieś je muszą stawiać, a że ktoś ma auto to nie znaczy, że nie potrafi przejść metra i wszędzie jeździ samochodem. Też mam samochód w mieście ale go używam tylko w weekendy do wyjazdów za miasto, bo do pracy jeżdżę rowerem. A nie mam gdzie go postawić bo "zmniejszamy ruch samochodowy" i likwidujemy parkingi. A nikt nie
@furcio twoja logika jest co z tego że KFC wybierają miliony ludzi na świecie mi się nie podoba i kazdy na jeść w barze mlecznym u pani Jadzi, ale nie jesteś w stanie ich przekonac, nazywasz ignorantami i ustawa zakazujesz działalności KFC i cyk właśnie wymyśliłeś komunizm na nowo. Dodaj jeszcze nowomowę aktywistyczną i gotowe.
@Limonene: dokładnie. Mam ten sam problem. Zlikwidowali mi większość miejsc parkingowych i teraz nie mam gdzie auta zostawić. Wieczna walka o miejsca. Dodatkowo natworzyli kopert by najwyżsi urzędnicy nie musieli szukać miejsc przy rynku Przeprowadzę sie na obrzeża a w centrum zostaną sami emeryci i żule. Oni nie potrzebują miejsc parkingowych. Takich centrum miast chcecie?
@pianinka: za takie ustawianie miasta ze nie ma miejsc parkingowych powinien byc kryminal dla urzednikow, w USA i Kanadzie wszedzie autem pojedziesz a komunikacja miejska praktycznie nie istnieje, ale u nas nikt nigdy nie slyszal o planowaniu przestrzennym a co dopiero o mysleniu o kierowcach, no i jedz sobie potem z zakupami w tramwaju jak jest #!$%@? i nie da sie igly wsadzic, to powrot do komuny
@furcio jak to nie przeciez jedzenie w KFC zamiast u pani Jadzi dużo prościej prowadzi do miażdżycy a tym samym do udaru niż jakieś spaliny z aut, zresztą silniki spalinowe to przeżytek i za niedługo zastąpią je silniki elektryczne
@Dondesta: no to jest niepoważne, ja jeszcze trochę będę musiała parkować 2 kilometry od mieszkania, teraz i tak najbliższy parking mam ~600 metrów od kamienicy, o ile znajdę tam miejsce xD A jak nie to jeżdżę pół godziny po mieście niepotrzebnie generując spaliny i mijając się w kółko z tymi samymi autami, które też szukają miejsca i też bez sensu mimo woli zasmradzają powietrze.
@pianinka: puknij się w łeb laska xD Wiesz co to strefa parkowania dla mieszkańców i jaki jest jej cel? I że w Poznaniu działa ultra #!$%@?, bo mogą z niej korzystać nie tylko mieszkańcy? I że nie ma tam możliwości zakładania blokad na miejsca? xD
A porównanie z pralką bez sensu, ja nikomu nie stawiam auta pod klatką. Ale za to przyjezdni stawiają auta w strefie dla mieszkańców, przez co dla
@Limonene: No to jak "nie ma możliwości" to jest przepraszam "są, ale niewygodne dla mnie", to dalej zajebuj miasto, twórz korki, spaliny i zastawiaj chodniki, no przecież "ni da się inaczej nooo" xD Typowa polacka mentalność.
@pianinka: apropo blokady to zdejmij blokadę z mózgu.
Nie ma czegoś takiego, przynajmniej u mnie w mieście. Sprawdzałem. Jest karta mieszkańca ktora gowno mi daje. Szukasz mieszkania, masz auto. Widzisz ze jest wystarczająco miejsc parkingowych. Spoko - kupujesz.
Po roku usuwają ponad polowe miejsc parkingowych a zapotrzebowanie tylko rośnie.
To tak jakbyś kupiła sobie duże mieszkanie i przychodzi kapitan państwo i zabiera ci polowe bo chrum chrum inni chcą tam mieć