Wpis z mikrobloga

hejo #budujzwykopem #budowadomu #budownictwo

Planuję generalny remont domu z lat 70, parterowa kostka.

Zakres remontu będzie gruby, czyli do wyrzucenia podłoga oraz podwyższenie dachu (zrzucenie stropodachu i budowa nowego kilka bloczków wyżej). Dodatkowo "prawa" strona zostanie odbudowana bo tam jest kiepski stan. ale ja nie o tym...

Mam już architekta na projekt indywidualny, ale chciałbym mieć już jakiś pomysł, gdy on przedstawi mi swój. Będzie mi wtedy łatwiej ocenić jego koncepcję.

Namalowałem sobie w cadzie coś takiego.

Różowawe ściany to ściany istniejące. Wołałbym je zostawić bo to już byłby dodatkowy koszt.... ale bardzo się nie upieram. Chciałbym mieć 4 pokoje sypialne z szafami i biurkami (z czego jeden może być jakiś awaryjny, gościnny, malutki) i dwie łazienki, obie z kabinami prysznicowymi. Trochę duże wymagania jak na 92 metry użytkowe ... wiem wiem :) Plus taki że planuję ogrzewanie elektryczne kablami, co oznacza brak kotłowni.

Co o tym myślicie? Co wam nie pasuje? Dzięki z góry.
Pobierz
źródło: comment_BGeG7WuwcopqC11GiaOTHxFFVdVq9W8F.jpg
  • 13
ten aneks będziesz miał za mały moim zdaniem, okno bym wyrzucił i zamknął kuchnię blatem.
Pokój 8,5m2 to malutki będzie, jak nie masz tylu domowników to nie wiem czy jest sens.
@szafura: dzięki. Na ten moment jest 4 metry blatu (no dobra, ze 3m bo pewnie trochę odejdzie na lodówkę). Miejsca przy oknie trochę jest, więc można ją łatwo powiększyć.

czyli proponujesz takie lekkie zamknięcie w literkę G? może nie głupie :)

Pokój 8.5m miałby slużyć tylko jako gościnny. By goście nie spali w salonie. Jeśli wejdzie tam łóżko 140x200 i mała szafa to jest to dla mnie perfekcyjne rozwiązanie.
@luigi_: ciężko powiedzieć, mam nadzieję że remont wyjdzie taniej. Z drugiej strony po co stawiać nowy skoro mogę użyć częściowo dobrych ścian i fundamentów.
@KrowkaAtomowka: jakieś rozwiązanie tego problemu? Tam jest trzy metry szerokości, jakieś przejście powinno pozostać, ale nie mam innego pomysłu. Musiałbym zrezygnować z kabiny w łazience, a tego nie chce
@luigi_: technologia jest akurat dobra bo to cegła pełna. Układ faktycznie możnaby trochę poprawić, ale też bez szału bo u mnie głównym problemem jest wąska działka, która nie sprzyja parterowce, a na drugą kondygnacje mnie nie stać.