Wpis z mikrobloga

@swen111: 3 staje na środku i zwalnia prawą dla 1.1 wjeżdża, mija 3 i wyjeżdża, wtedy 2 a na koniec 3. Zdałem?

A tak w ogóle to mi się widzi, że 1 włącza się do ruchu bo wyjeżdża z parkingu i powinien wszystkim ustąpić.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@zgreddo też tak uważam, szczególnie że Art.2 pkt.10 kodeksu ruchu drogoego wyraźnie mówi co jest skrzyżowaniem jednak znak A5 stoi od strony wyjazdu z parkingu... kierowca z pizzerii z którym rozmawiałem na ten temat twierdzi że policja w kilku przypadkach miała też odmienne zdanie (tzn 2 powinien ustąpić 1)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@gimnazjumqqq 10) ,,skrzyżowanie" - przecięcie się w jednym poziomie dróg mających jezdnię, ich połączenie lub rozwidlenie, łącznie z powierzchniami utworzonymi przez takie przecięcia, połączenia lub rozwidlenia; określenie to nie dotyczy przecięcia, połączenia lub rozwidlenia drogi twardej z drogą gruntową lub stanowiącą dojazd do obiektu znajdującego się przy drodze;
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@MangoZjem 1 wyjeżdża z wjazdu na parking który, jak już pisałem, wg. Art.2 pkt.10 nie jest częścią skrzyżowania A znak a5 informuje nas o skrzyżowaniu na którym nie wyznaczono pierwszeństwa. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji jak w takiej sytuacji powinno to wyglądać ( ͡° ʖ̯ ͡°) sam znak a5 nie zmienia definicji skrzyżowania i tu nasuwa się pytanie czy gdyby w miejscu wyjazdu z parkingu był wyjazd np.
  • Odpowiedz