Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Mirabelki ze #szczecin
W weekend robię sobie wypad nad Zalew Szczeciński i zamierzam przy okazji pozwiedzać miasto które miało leżeć nad morzem, a nie leży. Szukam rekomendacji tak aby spędzić ten czas jak prawdziwy autochton - poleceń i rad mniej standardowych, życiowych i praktycznych, miejsc typowych dla mieszkańca Szczecina, także bardziej niż tripadvisorowi ufam mirko: jeśli macie jakieś propozycje co zwiedzić, gdzie zjeść, gdzie odpocząć, gdzie wyjść wieczorem etc. to będę wdzięczny za pomoc.

Bardziej konkretne rozwinięcie czego szukam dla bardziej zaangażowanych:

  • 14
  • Odpowiedz
@Enmebaragesi: Jak chcesz się napić alkoholu to polecam cocktailbar 17 schodów, najlepsze drinki w mieście i mega klimacik. Obok jest najlepsze sushi w Szczecinie - Tokyo - Sushi'n'Grill. Moje dwie ulubione miejscówki.
  • Odpowiedz
@Shmit: Nie mam nic konkretnego na myśli - chodzi mi o jakąkolwiek klaszyczną miejscówkę znaną przez szerokie rzesze mieszkańców. Po prostu nie chcę żeby jak na tripadvisorze dostać jakąś fancy restaurację, która wiadomo że będzie miała 5 gwiazdek, ale typowy szczecinianin nigdy w niej nie był
  • Odpowiedz
@Enmebaragesi:

1) Charakterystyczne budynki, a raczej kamienice są w wielu miejscach, tylko, że nie są to takie same kamienice, bo dużo kamienic ma dośc ładne zdobienia, chociażby ul. Świętego Wojciecha 1 - było nawet w teledysku Łony, i pobliski park również. Jeśli masz wystarczająco czasu to polecam cmentarz.
2) Kościół mamy w jednej okolicy mnostwo. Polecam trasę od Mostu Długiego do Kina Pionier - na tej długości masz z 4 kościoły.
  • Odpowiedz