Wpis z mikrobloga

Taki wygląd wasz konserwy


@strfkr: taki jest wygląd każdego, bo każdy świat postrzega swoim rozumem.

Trzeba być tłukiem, żeby tego nie wiedzieć.

Tylko profesjonalni naukowcy prowadzący badania mogą poznawać świat za pomocą badań naukowych, ale przy dzisiejszym zaawansowaniu nauki robią to w bardzo wąskich dziedzinach.

A zdecydowana większość ludzi po prostu wierzy naukowcom, przy pomocy swojego rozumu, rzecz jasna, bo ma za małe kompetencje, aby zrozumieć większość badań naukowych.
Taki wygląd wasz konserwy


@strfkr: a potrafisz zweryfikować, czy wynik danego badania naukowego jest poprawny/prawdziwy? Czy prowadzący nie został wynajęty/przekupiony do udowodnienia z góry założonej tezy?

Czytałem już takie nagłówki w prasie:

Badania naukowe mówią, że masło jest be, a margaryna cacy...

Badania naukowe mówią, że margaryna jest be, a masmixy cacy...

Badania naukowe mówią, że margaryna i masmixy są be, a masło cacy...


Naukowcy udowodnili, że tylko olej kokosowy jest
@Jestembogaty: radziłbym przeczytać te badania, a nie to co o nich piszą na pch24 xD, bo się możesz zdziwić. Poza tym dobrze wiemy, że z tym "każdy ekonomista o tym wie" miałeś na myśli "każdy kogo ja uznaję za ekonomistę" taki trochę mało naukowy jesteś( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Jestembogaty: Ech, aż szkoda komentować, ale wtedy napisałbyś, że brak mi argumentów, więc jednak to zrobię. A zatem:
Po pierwsze: Podrzuciłeś link do artykułu znajdującego się na stronie typowo religijnej, która opisuje to badanie w sposób, który jest jej wygodny.
Po drugie: Badanie wskazuje na to, iż nie istnieje jeden konkretny gen homoseksualny. Ale to bynajmniej nie oznacza, że nie może on być związany z czynnikami genetycznymi, po prostu odpowiada za
@Jestembogaty: Ten artykuł to taki semi fejk, jednego genu nie ma ale nie znaczy to, że genetyka nie ma wpływu na orientacje, w artykule na nature o tym samym badaniu taki ładny cytat

Ganna and his colleagues also used the analysis to estimate that up to 25% of sexual behaviour can be explained by genetics, with the rest influenced by environmental and cultural factors — a figure similar to the findings
a potrafisz zweryfikować, czy wynik danego badania naukowego jest poprawny/prawdziwy? Czy prowadzący nie został wynajęty/przekupiony do udowodnienia z góry założonej tezy?


@Nieszkodnik: nie rób sobie jaj XD

Jak wejdziesz na profil OPa, to zobaczysz, że szczyt jego możliwości intelektualych to gównoposty i spam.

Tacy ludzie badań naukowych nie czytają, za to chętnie leczą kompleksy plemiennymi wojenkami i biciem konia do swojej "naukowości" bo popierają naukę, choć zrozumieć jej już im się
A slyszales kiedys o takim wynalazku jak peer review?


@Oh_hi_Mark: podkradłem prof. dr. hab. inż. Maciejowi W. Grabskiemu, członkowi korespondentowi PAN, z wykładu wygłoszonego na Konwersatorium Politechniki Warszawskiej w grudniu 2005:

Dlatego obecnie nauka:
ma problemy z własną uczciwością,
ma problemy z utrzymaniem publicznego zaufania,
a na dodatek (a może w wyniku tego) stała się zarówno podmiotem, jak i przedmiotem manipulacji.


http://www.pan.poznan.pl/nauki/N_209_04_Grabski.pdf
na nature o tym samym badaniu taki ładny cytat

Ganna and his colleagues also used the analysis to estimate that up to 25% of sexual behaviour can be explained by genetics, with the rest influenced by environmental and cultural factors


@Ptrg: ty rozumiesz po angielsku? Trzeba ci boldem przetłumaczyć, że cytowany fragment oznacza, że ponad 75% zachowań seksualnych wynika ze zmiennych kulturowych i środowiskowych?
@Nieszkodnik: Ale o co ci chodzi w tym momencie bo nie rozumiem. Odpisywałem na komentarze @Jestembogaty:

homoseksualizm nie jest genetycznie warunkowany

i artykuł który zalinkował z pch24.pl

niespełna jednoprocentowym udziale genetyki


Jak się mają te wypowiedzi do tego, że 25% zachowań seksualnych może być wytłumaczone genetyką ?
Czy w kontekście cytatu z nature jego wypowiedzi i artykuł z pch24.pl są prawdziwe czy nie ?
Poloniachristiana


@KyTh4: wiedzjałem, że jesteś biednym głupkiem z niskim iq i przeczepisz się do redakcji, która NIE JEST ŹRÓDŁEM, a która podaje tylko informacje. Ty serio myślisz, że redakcja zrobiła badania? Czy masz problem z czytaniem ze zrozumieniem, albo nie umiesz czytać, bo jest tam napisane, że badanie wykonali naukowcy jednego z uniwrrsytetów w stanach. XD
@Jestembogaty ??? Co jest XD. Nie mówię że Poloniachristiana wykonała badanie. Mówię że z badania wynika kompletnie co innego niż zostało to przedstawione przez przytoczony przez Ciebie serwis.
Cytat, który wkleiłem pochodzi bezpośrednio z publikacji naukowej o której mowa. Oznacza w wolnym tłumaczeniu "na zachowania homoseksualne nie wpływa jeden gen ani nawet kilka tylko wiele z nich".
Z kolei PC24(i wiele innych konserwatywnych serwisów newsowych także swoją drogą) przedstawiła to jako "na
Jak się mają te wypowiedzi do tego, że 25% zachowań seksualnych może być wytłumaczone genetyką ?


@Ptrg, @Aemeth : nie 25%. Do 25% - to tak jak z przecenami do 90%...

A to oznacza, że na 100 homoseksualistów, co najmniej 75 nabyło swoją orientację przez środowisko i kulturę - a tylko co najwyżej 25 ma te skłonności wrodzone. Wniosek jest prosty - 1 osoba genetycznie homoseksualna jest wzorcem postępowania dla conajmniej
@KyTh4: O shit serio? A Wojciech Eichelberger (I w sumie nie tylko on) w książce "Zdradzony przez ojca", twierdzi, że wybór homoseksualizmu, to rezultat kiepskiej relacji z ojcem, lub całkowity jego brak.
@Jestembogaty
Udowodniłem Ci, że powielasz bzdury wynikające z ignorancji, albo świadomej chęci do wprowadzania ludzi w błąd i po prostu zmieniasz temat? Nie mam czasu ani ochoty przechodzić z Tobą po kolei przez każde źródło, które przytoczysz i go analizować, szczególnie w momencie w którym są dość wątpliwe i mało naukowe.

Nie mam pojęcia czym Wojciech Echelberger popiera swoją tezę, więc się do tego nie odniosę. Jeśli znasz jakieś wartościowe badania które
to żeś znalazł naukową stronę...


@Kundzia999: kolejna co ma problem z czytaniem ze zrozumieniem... a jakby badanie które przeprowadzili NAUKOWCY Z UNIWERSYTETU W STANACH (co jest tam napisane), było podane na stronie gazety wyborczej, tygodnika NIE, lub trybuny ludu, to już by było "naukowe"?
Ty masz w ogóle świadomość w jaki sposób działa brak ojca na psychikę faceta?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jestembogaty: amerykańscy naukowcy to chyba najbardziej memogenne stwierdzenie jakie może być. Nie. Wyborcza też nie jest źródłem naukowym. Jedynym źródłem naukowym są opublikowane badania naukowe, potwierdzone badania naukowe. Jedno badanie w opozycji do setek innych badań nic nie znaczy.
@Jestembogaty: Wydaje mi się, że @Kundzia999 może chodzić o to, że bardzo często serwisy "popularne" gdy przytaczają badania robią to w sposób niewłaściwy. Zwykli redaktorzy zazwyczaj nie mają wiedzy i zrozumienia tematu danego badania. Do tego jeszcze, jak widać na przykładzie PCH24 (i wielu innych serwisów które powoływały się na to badanie w podobny sposób), niedokładnie je czytają (lub w ogóle tego nie robią), nadinterpretują ich wyniki itd.
Jeśli chcesz przytaczać