Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mircy, pytanko o skuteczność oczyszczania powietrza przy wentylacji grawitacyjnej w bloku. W oknach mam nawietrzaki, które wpuszczają zanieczyszczone powietrze z dworu, które jest zasysane przez wentylatory znajdujące się na dachu bloku. Kratki mam skręcone na maksimum żeby jak najmniej powietrza dostarczały do kanałów wentylacyjnych z mieszkania ale mimo to ciągle czuć smród. Czy oczyszczacz powietrza da radę utrzymywać świeże powietrze mimo ciągłego jego napływu z zewnątrz?

#oczyszczaczpowietrza #xiaomi #airpurifier2 #airpurifier3 #smog
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Szczaf: ja mam BlueAir 403 i on nie daje rady oczyścić całego mieszkania (44 m2), choć filtr jest ogromny. Z jednym pokojem daje radę bez problemu bardzo szybko, ale w nim nie ma wentylacji. A co kominów wentylacyjnych to wiadomo, że nie mozna ich zatykać, po prostu oczyszczacz musi przefiltrować to powietrze, które dostaje się do mieszkania. Ja do kratek daję filtry, bo mi leci sadza od sąsiadów palaczy, ale one
Jonn - @Szczaf: ja mam BlueAir 403 i on nie daje rady oczyścić całego mieszkania (44 ...

źródło: comment_4HNuceUeSm3hPZNFNfRgUsuLZEWZeHU4.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jonn: też mam filtry założone w nawietrzakach z maty do rekuperatora ale nie wszędzie bo wtedy bym całkowicie zatrzymał obieg powietrza. Oczywiście nie chodzi mi o oczyszczenie powietrza w całym mieszkaniu tylko największym pokoju gdzie najbardziej czuć smog.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Szczaf: kup metr2 maty filtracyjnej na allegro za 10zl, rozkręć i zapchaj nią nawiewniki żeby ograniczyć przepływ powietrza. Ja tak zrobiłem, do tego oczyszczacz w mieszkaniu i jest git.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lifefitness: tak już zrobiłem ale nie mogę zapychać wszystkich bo wtedy zaczną mi się rozszczelniać okna i drzwi przez wytworzone podciśnienie. Przepływ musi być przynajmniej minimalny dlatego się zastanawiam czy w takim wypadku oczyszczacz w trybie auto będzie chodził cały czas.