Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#zwiazki #milosc #rozowepaski #logikaniebieskichpaskow #rozwoj #zarobki # kiciochpyta #studbaza #rozwoj #studia #emigracja

czy warto zmienić kariere dla miłości?

Poznałem dziewczynę z Francji, i gada nam się świetnie, wręcz nieprawdopoodbne ile rozmawiamy i jak leci nam czas na spotkaniach.

Mimo, że jestem małomówny i cichy z nia rozmawia się mega swobodnie. Ona sama przyznała, że ma dokładnie tak samo.

Ponadto uprawialiśmy sex i był totalny odjazd, od 21 do 6 i później jeszcze po południu dnia następnego. Nie sądziłem, że mój organizm tyle potrafi - widocznie dobrze dobrany temperament. Lubimy podobne zabawy.

No i tak człowieka łapią refleksje, motylki w brzuchu szaleja zarówno po jednej jak i drugiej stronie i dochodzi do sporego dylematu życiowego.

Mam 24 lata, od 21 roku życia jestem żołnierzem w Krakowie. I z zerowym pitem, dodatkiem do mieszkania, dodatkiem za skoki wychodzę 4400-4600zł na rękę. Nie ma szału na duże miasto jak i ogólnie obecnie standardy w Polsce, ale tak
1. Dla mnie to do niedawna kokosy, bo od 19 r życia do 21 pracowałem jako wózkowy na magazynie za 2400zł.
2. Z jednej strony ludzie mówia(statystyki rzekomo też), że w polsce mediana wynosi 2500zł
3. A z drugiej strony wykop gdzie co drugi ma co najmniej 10k na rękę

A że łyka dość łatwo zaczynam się zastanawiac co jest prawda, a co nie.

Ona mówi, że do Francji nie chce wracać, ale myśli nad UK lub DE, bo w Polsce ją zarobki nie urabiaja, że rzekomo jako tłumaczka miałaby nawet 6k i powiedziała, że to mało. We Francji minimalna jest wystarczająca żeby żyć na większym standardzie.

A że miłość głupia i 90% moich wyborów kierowałem się uczuciami i jest tym razem nie inaczej.

W skrócie:

Coraz mocniej sie w niej zadurzam. Ona sama przyznała, że ciężko byłoby pogodzic rodzine z obecnym zawodem - to prawda. Nie mówiła żebym dla niej to zmienił, ale wręcz przeciwnie żebym tak uczuciami nie działał.

Mimo wszystko mam z tyłu głowy tę myśl, aby rzucić armie dla niej i być bliżej niej (ona Wrocław). Albo nawet wyjechać z nią, ale:
1. Nie mam żadnych umiejętności
2. Nie mam wykształcenia
3. Odkad wybralem wojsko założyłem klapki na oczy i nie mam absolutnie pojęcia w co się przebranżowić.
4. Mam prawo jazdy B,C
5. Angielski C1, Niemiecki B1
6. Technikum informatyczne ukończone

#pytanie
1. Czy w tym wieku jest sens myślec o przebranżowieniu jeśli w zamyśle mam godne zarobki?
2. Czy w UK lub DE jest szansa dla takiego Polaka-szaraka jak ja? Czy słabo bez dobrego wykształcenia technicznego?
3. Daje po 200zl i słucham państwa ogólnie o moim dylemacie co byście zrobili? Opinie 3 osób bez emocji są w jakiś sposób pomocne.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 35
Mimo wszystko mam z tyłu głowy tę myśl, aby rzucić armie dla niej i być bliżej niej (ona Wrocław). Albo nawet wyjechać z nią,


@AnonimoweMirkoWyznania: stary nie, po stokroć nie. Jedyna osoba na której możesz polegać w 100% w życiu jesteś Ty sam. Kobieta dziś jest, jutro jej może nie być, a skutki Twoich wyborów mogą odbijać się czkawką przez x lat. Cokolwiek robisz - rób dla siebie, mając na uwadze
OP: @cukrowydamian: co w tym niemożliwego, że uważasz że bait?

Chciałbym zeby to byl bait.

@travis_: @Czill23: @system_shock: zapomniałem napisać że przed rzucenie armii i głebszym rzucaniem się za nią chciałbym z nia pomieszać w polsce (w jednym mieszkaniu) przez min 1 rok.

Nadal myślicie że rzucenie wszystkiego dla miłości z w/w warunkiem będzie #!$%@??

Na ile może mi się za granicą udac osiągnąć coś żeby zapewnić
@AnonimoweMirkoWyznania: ostatnia linijka to samo sedno. Przemyśl czy warto, choć rozumiem, że trudno o chłodną ocenę, gdy w grę wchodzą silne emocje. Tu gra idzie o Twoje ŻYCIE, stań przed lustrem i zapytaj sam siebie - wierzysz, że to jest ostatni związek w Twoim życiu? Ale szczerze. Czyli chcesz rzucić wszystko od razu, tylko Ty, na ten rok przed ewentualnym wyjazdem. Wiesz ile się może zdarzyć w ciągu tego roku, ba
A ja bym powiedzial inaczej - jesli czujesz ze to ta jedyna to idz na calosc. Dlaczego ?
Moze wam nie wyjdzie, ale moze tez wyjdzie i zostaniecie na zawsze razem - szczesliwi.
No bo zapytaj sam siebie ile jest warte twoje szczescie ? Nikt na lozu smierci nie mowi ze zaluje ze nie zrobil nadgodzin albo ze stracil jakas prace tylko ze chcialby spedzic jeden dzien z bliskimi.

Jesli jest pracowita,
OP: @system_shock: no właśnie walcze z emocjami.

Często tak mam że ns poczatku jestem zauroczony do granic i jak dzieciak planuje ślub, przyszłość nie znajac tej osoby.

Najpierw będę próbował ja ściągnąć do siebie - zobaczyc czy jej na mnie zależy, pomieszkamy jako test razem i zobaczymy co sie wydarzy, ale nie ukrywam, że mną targa i zaburza mocno świadome podejście.

Zarobki nie sa powalające, ale obracam sie wśród znajomych
@AnonimoweMirkoWyznania: wiem, bo mam podobnie, kiedyś dałbym sobie za jedną rękę uciąć i wiesz co?
Mało który związek przetrwa próbę czasu, gdy facet jest wyraźnie niższy od kobiety, podobnie jeśli chodzi o zarobki. Tak się mówi, że nie przeszkadza etc. jednak zwykle to mężczyznę zaczyna to uwierać i przez to psuje się relacja. To nie reguła, ale jednak dość częsty przypadek.
Za granicą jako kierowca miałbyś dobrze, pracy jest dużo, w
Op: @max5827: jak masz takie kompleksy to sie nie dziwie że nie wierzysz.

Przystojny jestem, na powodzenie nie narzekam. Sam sie przez moment zastanawiałem, ale już nie myślę w ten sposób.

@Asso: kariere chce robić- iść na oficera ale
Wtedy nie tak łatwo zrezygnować jak obecnie 6msc i cześć

No ale jak pisałem tak zapatrzony bylem w to wojsko że teraz nie wiem gdzie bym sie widział, front end
@AnonimoweMirkoWyznania: z jednej strony rodzina i szczrscie w życiu osobistym powinno być wazniejsze od pracy - pracę nowa znajdziesz, a o fajna partnerkę /rodzine nie tak latwo.

Jednak ona nie jest Twoja rodzina
To obca kobieta, z którą spedziles..no ile czasu?
Tak wielkie zmiany w życiu można robić tylko, gdy jesteś kogos bardzo pewien, a nie na samym początku.
Przecież Wy się w ogóle nie znacie. Fajnie, dobrze sie Wam gadało.
OP: @agaja: dziękuję za jedną z niewielu normalnych wypowiedzi i to z żeńskiego pkt widzenia.

A on jest nadal wojskowym?

Znam ją naprawde pare dni, ale świruje jak pisałem wcześniej.

Dlatego staram sie na chłodno, ale sama mi zaznaczyła, że jako żołnierz miałbym ciężko z wychowywaniem dzieci, bo widać że z niej to taka osoba która potrzebuje kontaktu z kims kogo kocha, jej zależy.

Mega pewna siebie a zarówno taka
@AnonimoweMirkoWyznania: tak. Teraz udało mu się na stale osiasc w Krakowie już. Wczrsniej to rzucali nim plus szkole oficerska czy tam podoficerska robil - np jednak wojsko rządzi się swoimi prawami i też wiecznie szeregowym soe być nie da.
Za to możesz zawsze iść wczesnoej na emeryturę, wiadomo że nie jest to jakaś duza kwota, ale zawsze coś plus możesz jakoś biznes.

A jak znacie się tyljo kilka dni...To weź chłopie