Wpis z mikrobloga

@Nie_umre_za_ciebie: Bardziej wyluzowani od Skandynawów?
Hm, ale w Niemczech z tego co wiem jest większy dostęp do alkoholu, a w takiej Szwecji wręcz przeciwnie i uważam to za dobre podejście. :)
Ponadto z tego co czytam w różnych rankingach to Szwedzi są znacznie bardziej tolerancyjni/akceptujący różne mniejszości.

Ewentualnie zamiast Szwecji/szwedzkiego powiedzcie o innym języku/kraju skandynawskim.
  • Odpowiedz
Bardziej wyluzowani od Skandynawów?


@Xing77: Szwedzi w ogóle są mało wyluzowanym narodem. Niemcy mimo wielu stereotypów są bardzo wyluzowanym narodem. Na pewno bardziej niż Polacy ;)

Hm, ale w Niemczech z tego co wiem jest większy dostęp do alkoholu, a w takiej Szwecji wręcz przeciwnie i uważam to za dobre podejście. :)


@Xing77: Szwedzi co mają wypić to i tak wypiją po prostu kupują na zapas a przed takim Midsommar
  • Odpowiedz
Właśnie ten luz o którym mówisz trochę mi w Niemczech przeszkadza. Zawsze uważałem, że Niemcy są bardzo skrupulatni i gorliwi, jak np. Azjaci.
Szwedzi wydają mi się być bardziej ,,profesjonalni" pod tym względem. Tak mnie się wydaje.
  • Odpowiedz
@Marcinowy: Nie brałem pod uwagi, potem chciałem edytować posta, ale już było za późno, ale jak masz coś do powiedzenia na ten temat to bardzo proszę. :)
  • Odpowiedz
@Xing77: Zaczeło się od zespołu Vi som älskade varandra så mycket( dosł. My którzy kochaliśmy się tak bardzo)Zaciekawila mnie jego nazwa i teksty i jakoś tak się zaczęło. Później poznalem fajnych ludzi ze Szwecji więc jakoś z automatu kontynuowałem nauke. Teraz raczej jedynie podtrzymuje przez ćwiczenia i słuchanie muzyki, ale chce znowu zintensyfikować bo niestety wiedza szybko paruje.
  • Odpowiedz
Gdybym ja miał wybierać to wybrałbym Szwecję.

Plusy:
Bardzo introwertyczni ludzie
Spokojniej
Bardziej lewicowy i postępowy kraj
Alkohol znacznie droższy i wszelkie ograniczenia z jego otrzymaniem
Ludzie bardziej konkretni, ale i chyba bardziej przyjaźni (nie wiem, tylko przypuszczam)
Sterylność
Bardzo ładnie zadbane miasta, z ładną architekturą.
Niezbyt rozwinięta religia chrześcijańska
Ryby :D Ogólnie kuchnia wypada na zdrowszą
Melodyjny język
Brak popularności
  • Odpowiedz