Wpis z mikrobloga

Mireczki, doradzcie mi proszę. Sprawa wygląda tak. Pracuje dodatkowo na zleceniu w pewnej firmie. Umowę podpisywałam w filii gdzie pracuje głównie. Ale kiedyś poprosili mnie do drugiej filii bo potrzebowali kogoś i poszłam tam, raz drugi i zaczęłam chodzić do dwóch placówek, bo spodobało mi się tam, lepsza atmosfera, mniej roboty, lepsze warunki w sensie większy porządek i w placówce i w papierach etc. Jak się ta druga kierowniczka dowiedziała jaka mam stawkę to wysmiala ta I filie, że ona wstydziłaby się taka stawkę zaproponować. I zaproponowała, żenym złożyła tam wypowiedzenie, odczekała z miesiąc i podpisała nowa umowę z ich placówka na nowej stawce (10 zł więcej na godz) tak BTW to chore, jedna firma inne placówki a taka różnica w kasie. No i teraz do sedna. 2 października złożyłam tam wypowiedzenie którego mi kierowniczka nie przyjęła i nie chciała podpisać. 24 października wkurzylam się i poszłam do dyrketorki głównej placówki. Z wielką niechęcią i laska podpisała mi to z tą datą. Wypowiedzenie z Msc okresem do 30.11. Wczoraj poszłam do kierowniczki a ona do mnie ze nie wysłały tego wypowiedzenia. I co teraz robić? Zgłaszać do PIP? Bo chodzi o to że póki nie rozwiąże jej to nie będę mogła przejść do tej drugiej placówki. A plan bym taki, ze do końca listopada jestem tam, grudzień wolny i od stycznia przechodze.. Jestem taka wściekła :/ #prawo #pracbaza #prawopracy
  • 20
  • Odpowiedz
Z wielką niechęcią i laska podpisała mi to z tą datą. Wypowiedzenie z Msc okresem do 30.11. Wczoraj poszłam do kierowniczki a ona do mnie ze nie wysłały tego wypowiedzenia.


@dulceamargo: to nie ma znaczenia że one go nie wysłały skoro masz kopię z podpisem (a nawet jakbyś nie miała) ty wypowiedziałaś umowę i ona się kończy z upływem okresu wypowiedzenia
  • Odpowiedz
@dulceamargo: przecież masz wypowiedzenie z podpisem to jak może nie być rozwiązana? żebyś czasem nie przyszła do pracy po rozwiązaniu umowy bo nawet nie bedzie podstaw do wypłaty za te dni bez podpisania nowej umowy
  • Odpowiedz
PIP i to w trybie natychmiastowym


@Mzil: weź chłopie zacznij pić melisę albo coś na uspokojenie.
Do pipu ma zgłaszać firme w której CHCE PRACOWAĆ?!
  • Odpowiedz
Wczoraj poszłam do kierowniczki a ona do mnie ze nie wysłały tego wypowiedzenia. I co teraz robić?


@dulceamargo: ale komu ona miała wysłać te wypowiedzenie?
Wypowiedzenie umowy o pracę pracodawca może sobie nawet w odbyt wsadzić. Dla Ciebie ważna jest twoja PODPISANA przez niego kopia i tyle w temacie. Od dnia zakończenia umowy mają X dni na dostarczenie świadectwa pracy,
  • Odpowiedz
@dulceamargo: Wypowiedzenie jest ważne od daty złożenia, nie Twoja sprawa czy wysłały czy nie. .Można mieć dwie umowy o pracę więc się nie przejmuj tylko rób tak jak planowałaś i w momencie zakończenia okresu wypowiedzenia nie przychodź już do pracy. Jeżeli otrzymasz jakiekolwiek pismo to od razu do PIP, przypominam że każdą inną formę komunikacji mogą sobie wsadzić w dupę :)
  • Odpowiedz
@piastun: że nie dostanie świadectwa pracy

Obowiązek wydawania świadectwa pracy po zakończeniu umowy nakłada Kodeks pracy, który ma zastosowanie wyłącznie do zatrudnionych na podstawie stosunku pracy. Zleceniobiorca w świetle przepisów prawa pracy nie jest traktowany jako pracownik i nie posiada uprawnień takich jak osoba posiadająca umowę o pracę. Oznacza to, że nie ma potrzeby sporządzania takiego dokumentu dla zleceniobiorców czy wykonawców.

Jako że świadectwo pracy po zakończeniu umowy zlecenie nie jest
  • Odpowiedz
@dulceamargo:

To, że nie wysłały wypowiedzenia to ich problem - ty masz podpis na dokumencie i Ciebie nic więcej nie interesuję. Ba, nawet jeżeli byś złożyła wypowiedzenie, a pracodawca nie chce go podpisać to one jest skuteczne pod warunkiem, że pracodawca z nim się zapozna, tzn. czytasz dokument pracodawcy. Potem tworzysz adnotacje, że pracodawca nie chciał tego wypowiedzenia podpisać (z datą) i podpisem świadka.

Masz podpis na dokumencie, że złożyłaś wypowiedzenie.
  • Odpowiedz
@dulceamargo: Teoretycznie tak, - w tym samym momencie możesz mieć podpisane wiele zleceń, nawet wiele umów o pracę. Praktycznie wszystko zależy od zapisów wewnętrznych firmy (Jeżeli są to firmy, które działają na zasadzie franczyzy to raczej bez problemów). Najlepiej będzie jak porozmawiasz z kierowniczką tej filii, która Cię chce, powiedz jej jaki jest problem, ona pewnie Cię uspokoi :)
  • Odpowiedz
@dulceamargo wypowiedzenie to jednostronne oświadczenie woli, terminy określa Kodeks cywilny i treść umowy zlecenie.
Założyłaś, zapoznali się z trescia i cyk. Dobrze tylko policz kiedy upływa termin (czy masz 1 msc czy 30dni bo to jest różnica w liczeniu)
PIP zajmuje się umowami o pracę, ale jej chcesz się bawić to możesz robić gownoburzę i próbować ustalić stosunek pracy (PIP- donos i/ lub sądownie)
  • Odpowiedz
@dulceamargo: Wypowiedzenie jest Twoim oświadczeniem woli, więc nie mogą go nie przyjąć. Ważne jest żebyś miała dowód przyjęcia go przez osobą decyzyjną. Jeśli masz wypowiedzenie z podpisem i obowiązuje Cię okres wypowiedzenia do końca listopada do super. Nikt nie musi Ci wydawać zgody na Twoje wypowiedzenie. Zgoda jest potrzebna na rozwiązanie stosunku pracy za porozumieniem stron.

Nie rozumiem za bardzo gdzie miałą kierowniczka wysłać to wypowiedzenie ale jeśli masz je podpisane
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dulceamargo: no chyba ja #!$%@?ło, niech Cię cmoknie. Po 1) #!$%@?ło ich, że nie "przyjęli" wypowiedzenia? Tu nie ma czegoś takiego, że ktoś nie przyjął, Ty je składasz i NIC Cię nie obchodzi, dwa. Oni nie wysłali, no fajnie, cieszymy się, ale założyłaś z datą x, obowiązuje Cię y okres wypowiedzenia i y+1 jesteś wolna i mogą Cię pocałować. Ja bym nie szedł do Pipu a ich wyśmiał
  • Odpowiedz