Wpis z mikrobloga

Jak ktoś jeszcze chce kupić akcje CD Projekt przed kolejnym wystrzałem to ostatnia szansa. 21 listopada będzie kolejny raport i biorąc pod uwagę obecną sytuację to uważam, że będzie mega tłusto. Potem 20 grudnia rusza serial Wiedźmin o którym też na pewno będzie głośno i grupa ludzi, którzy nie znali marki to napewno się nią zainteresują.

Moje prognozy: około 275 do końca miesiąca

i około 300 na koniec roku.

#akcje #gielda #gpw #cdprojekt #cdprojektred #inwestycje #wiedzmin #cyberpunk2077
  • 41
@jonik: Ja obserwuję cdp i czekam na jakąś korektę przed raportem. Teraz wszedłem w Neucę, kolejna firma jak cdr ze świetną przyszłością.
@Blitzkrung: Neuca jest w dobrym trendzie wzrostowym i niedawno była korekta. Akcje dosięgły już prawie 390 zł i potem była korekta i wszedłem. Tak naprawdę obserwowałem już wcześniej i moment na wejście był w okolicach 300 zł, ale przespałem i bałem się trochę. Według mnie będzie rosło, to jest bardzo dobry papier (no i jeszcze dywidenda).
21 listopada będzie kolejny raport i biorąc pod uwagę obecną sytuację to uważam, że będzie mega tłusto.


@jonik: Czyli czego konkretnie spodziewasz się w raporcie? Jaką sytuację?

Potem 20 grudnia rusza serial Wiedźmin o którym też na pewno będzie głośno i grupa ludzi, którzy nie znali marki to napewno się nią zainteresują.


@jonik: Załóżmy że się zainteresują i sprzedaż wiedźmina wzrośnie. Te wyniki pojawią się w raporcie rocznym który prawdopodobnie
Będzie jeszcze większy hype


@jonik: Ale kiedy będzie ten jeszcze większy hype i na który raport to wpłynie?

mogą być też komunikaty o sprzedaży preorderów.


@jonik: Ale info o sprzedaży preorederow jest już w poprzednim raporcie. Nawet część pieniędzy z preorederow jest już rozliczona.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jonik: W sumie skąd możesz wiedzieć czy raport będzie słaby czy dobry, nikt tego nie wie w tej chwili a przynajmniej nie powinien. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W dodatku to jest gra oczekiwań i chodzi o to czy dobry raport był już spodziewany przez rynk czy raczej był zaskoczeniem. Wszystko co już wiadomo jest ujęte w konsensusie analityków, do którego potem raport jest porównywany. Więcej sensu już
@Dzejkop566: Koniuktura będzie bo od lipca płynie kasa z PPK. W mojej opinii jednym z zadań PPK jest też podkręcenie giełdy:

"nie mniej niż 50% aktywów netto w akcje, prawa do akcji, prawa poboru lub inne instrumenty udziałowe emitowane przez spółki publiczne wchodzące w skład indeksu WIG20 lub instrumenty pochodne, dla których instrumentem bazowym są akcje tych spółek lub indeks WIG20

nie więcej niż 20% aktywów netto w akcje, prawa do
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jonik: wpływ PPK jest naprawdę marginalny w porównaniu do wpływu globalnych ruchów kapitałów. Jeżeli będzie koniunktura na emerging markets to u nas też, jeżeli nie będzie koniunktury to u nas też nie będzie i PPK jest zbyt małym czynnikiem żeby mogło pomóc to przeskoczyć (bodajże w jakimś optymistycznym scenariuszu pieniądzy z PPK jest na tyle żeby ruszyć naszą WIGiem o jakieś 2-3% w skali roku).
@Dzejkop566: a co sądzisz o takich obliczeniach:

Miesięczny obrót GPW we wrześniu 2019 to 17mld.

W lipcu 3,3 mln osób przeszło do PPK. Załóżmy, że z ich składek średnio 100zł miesięcznie pójdzie na giełdę. Co daje nam 300 mln dodatkowej kasy miesięcznie. Jest to teoretycznie około 2% obrotu miesięcznego. W skali roku jest to napływ 20% miesięcznego obrotu - ale jak to wpłynie na notowania to nie mam pojęcia. Chyba tak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jonik: No wpływ bezpośredni jest symboliczny w tym momencie, ja bym się bardziej zastanawiał czy PPK jakoś wizerunkowo nie odczaruje giełdy. Sporo ludzi jest negatywnie nastawionych do inwestowania na giełdzie i jak będzie więcej się o tym mówiło czy edukowało to w jakiś sposób część z nich być może zmieni nastawienie.