Wpis z mikrobloga

  • 874
@EtaCarinae kiedyś pracowałem na zlecenie takiego dziada Holendra który w swojej ekipie miał tylko Polaków i Turków. Dostałem zlecenie na wymianę instalacji elektrycznej w 30 mieszkaniach w bloku. Ściany betonowe twarde jak #!$%@? a jego chłopaki robili odwierty pod puszki zwykłą wiertarką z jakąś #!$%@?ą koronką. Jeden otwór wiercił dobre 45 minut. Na mieszkanie z 35 punktów było w tych ścianach twardych. Jak pokazałem im swoją otwornice hilti z diamentem i chłodzeniem
Jak pokazałem im swoją otwornice hilti z diamentem i chłodzeniem wodnym


@wujogm: no to jest właśnie to, kwintesencja dziadowania. Wiertarka to wiertarka, Skill z marketu za 29,50 PLN do tego "lepsze wiertło" Makity za 35 PLN i bedzie, nie ma co iść w koszty. A później się #!$%@?ą z jednym otworem trzy godziny.
Tak samo ludzie co się #!$%@?ą z remontem mieszkania, urlop biorą i wiercą tymi gównowiertareczkami sześć otworów pod
via Wykop Mobilny (Android)
  • 146
@EtaCarinae: #pasta
Typowy polski remont odbywa się w blokach z wielkiej płyty, gdzie wywiercenie jednej dziury to godzina roboty i dwa stępione wiertła.

W amerykańskich "kartonowcach" jak chcesz powiesić obrazek to bierzesz wkrętarkę, przykładasz obrazek, w 5 sekund wkręcasz wkręta i masz obrazek, który będzie wisiał przez 20 lat.

A w Polsce? Pożyczasz trzydziestokilową wiertarę, kupujesz pięć wierteł przeciwpancernych, idziesz do sklepu po czteropak harnasia, wyrzucasz żonę i dzieci z domu,
@EtaCarinae dwa lata temu w wakacje robiłem w Austrii. Wymienialiśmy wszytskie drzwi w hostelu na jakieś antypożarowe czy coś i były wyższe o jakieś 15cm. Kazali skuć ścianę od góry żeby się zmieściło. Beton i jeszcze jakieś metalowe zbrojenie... Szło się #!$%@?ć. Na drugi dzień przyszedł na tą robotę mój ojciec (najlepszy majster co pracował) i mówi co się #!$%@? #!$%@?. Wziął uciął ramę drzwi ile trzeba, same drzwi od dołu i
@EtaCarinae dwa lata temu w wakacje robiłem w Austrii. Wymienialiśmy wszytskie drzwi w hostelu na jakieś antypożarowe czy coś i były wyższe o jakieś 15cm. Kazali skuć ścianę od góry żeby się zmieściło. Beton i jeszcze jakieś metalowe zbrojenie... Szło się #!$%@?ć. Na drugi dzień przyszedł na tą robotę mój ojciec (najlepszy majster co pracował) i mówi co się #!$%@? #!$%@?. Wziął uciął ramę drzwi ile trzeba, same drzwi od dołu i
Jak pokazałem im swoją otwornice hilti z diamentem i chłodzeniem wodnym jak wchodzi w ten beton jak tatełe w mamełe to aż mi się ich szkoda zrobiło xD


@wujogm: złoto XD


Zamiast iść jak człowiek do wypożyczalni, zapłacić stówę czy dwie, wziąć młotowiertarkę jakiejś normalnej firmy i wywiercić te otwory w pół godziny.


@DulGukat: eee tam, już za 400-500zł można kupić całkiem sensowną młotowiertarkę, wierciłem taką właśnie w takich ścianach