Wpis z mikrobloga

mireczki szukam książki(cyklu właściwie) którą czytałem jako dzieciak, była o młodym chłopcu który dostał się do jakiegoś klasztoru magów. Kojarzy mi się że ten klasztor był w górach i jednocześnie mogły dopływac do niego statki. Później w miarę nabywania doświadczenia w tym klasztorze ruszył na jakąś podróż, napotykał olbrzymy. Zapadła mi w pamięć scena kiedy on albo ktoś z jego towarzyszy zostaje pogrzebany pod gruzami jakiejś budowli i zostaje tylko wystająca ręka. Ten ktoś potem jakimś cudem ożywa i wraca do klasztoru z czymś potężnym, albo wiedzą albo przedmiotem nie pamiętam. W międzyczasie w klasztorze trwa chyba jakaś intryga. Pamiętam te sceny jak przez mgłę ale żadna książka nie dała mi tylu emocji i muszę ją znaleźć!
To był cykl opowiadań, książki były dosyć grube i miały chyba z 600+ stron każda, może komuś coś to mówi? ()
#ksiazki #fantastyka #czytajzwykopem
  • 13
@kupiec_korzenny Napisałam na pewnej książkowej grupie na fejsie i jakaś różowa stwierdzila, że to pierwsza część Ziemiomorza. ¯_(ツ)_/¯ Może jednak to faktycznie właśnie ta książka? Na pewno nic nie świta?

Chociaż szczerze mówiąc to też jakoś mi to nie pasuje... Cóż, chyba przeczytam to jeszcze raz. Wtedy będę wiedziała na 100% ( ͡ ͜ʖ ͡)
Pobierz PaprykowaKredka - @kupieckorzenny Napisałam na pewnej książkowej grupie na fejsie i j...
źródło: comment_WmBtTmD9XZxNFS5dbXrSL7ggW4mWEtHh.jpg