Wpis z mikrobloga

Mirki, w 3-letnim telewizorze (32LB650V) wysiadło podświetlenie. Rozkręciłem go do ledów i okazało się, że na każdym pasku nie świeci po jednej diodzie, ale dodatkowo występuje efekt migania - TUTAJ VIDEO.

Sama wymiana taśm (nowe około 100zł), to nie problem, ale wydaje mi się, że miganie, to efekt uszkodzonego modułu zasilania - mam rację? Nie mam raczej narzędzi ani wiedzy do sprawdzenia czy to wina, któregoś z kondensatorów czy coś innego. Wymieniłbym cały moduł, ale jedyny jaki (TUTAJ) znalazłem kosztuje 350zł, co słabo się ma do wartości tv.

Da się gdzieś ogarnąć działający używany moduł kompatybilny z tym za rozsądne pieniądze? A może znacie w okolicach #rzeszow jakiegoś magika, który mógł by to ogarnąć?

#elektronika #rtv może #elektroda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
urbi727 - Mirki, w 3-letnim telewizorze (32LB650V) wysiadło podświetlenie. Rozkręciłe...

źródło: comment_PAlmuT4INjeIHRb7aJOPL0CXwS5eCOyl.jpg

Pobierz
  • 11
@urbi727: Nie bo uszkodzenie masz w zasilaczu, całe taśmy chcesz wymieniać ? Nie lepiej przelutować tylko uszkodzone diody ? Najpierw napraw zasilanie potem bierz się za podświetlanie.
Najpierw napraw zasilanie potem bierz się za podświetlanie.


@cysiekw a nie ustaliliśmy wyżej, że spalone diody są jedyną przyczyną? Co masz na myśli przez "napraw zasilanie"?