Wpis z mikrobloga

@saakaszi: Gdyby powód podał adres ze strony Michalkiewicza, to najprawdopodobniej zostałby wezwany do podania prawidłowego adresu (tego z PESEL-SAD), a po niewykonaniu zarządzenia postępowanie zostałoby zawieszone (art. 177 par. 1 pkt 6 k.p.c.), a następnie umorzone (art. 182 par. 1 pkt 1 k.p.c.). Więc jedynym "pewnym" sposobem na dochodzenie tego roszczenia było wskazanie tego adresu, który widnieje w bazie PESEL. Wkurza mnie, że przedstawia się to jako jakieś prawnicze voodoo wymyślone
@adelefoucher #!$%@? już od tego, że przy nieprawidłowym doręczeniu wszystko jest do odkręcenia, więc jak michałkieiwcz teraz jęczy to jest #!$%@? a nie skoczek i nie umie sobie poradzić z czymś, co jest na dziesiątkach stron dla dłużników popisane
@saakaszi: obrzydliwe to twoje manipulatorstwo. Każdy ma prawo i do uczciwego procesu i do obrony. No ale oczywiście nie jeśli jest wrogiem komuny, wtedy wywlaszczyc w zaocznym procesie i mówić że to winna wywlaszczonego. Ja prdl.
@avvar: wszystko zależy od tego jak dany sąd zinterpretuje określenie "bez swojej winy" zawarte w art. 168 par. 1 k.p.c., bo pomijając fakt, że nie znam praktyki w tym zakresie, to jeszcze w samej sprawie może być co najmniej kilka różnych konfiguracji. Jeżeli Michalkiewicz jest dalej właścicielem nieruchomości, gdzie jest zameldowany i po prostu tam nie przebywa, to wydaje mi się, że może mieć problem. Inaczej będzie oceniana sytuacja, w której
@avvar: Masz racje. Tyle, że w praktyce wyjdzie na to samo, jeśli stwierdzi, że argumenty we wniosku są zasadne, to sąd odrzuci wniosek i zarządzi doręczenie na prawidłowy adres. A jak uzna, że adres był jednak prawidłowy, to zawsze może przywrócić termin do wniesienia sprzeciwu. W zasadzie nie wiem za pomocą jakiej instytucji można w praktyce wzruszyć taki tytuł egzekucyjny żeby to było lege artis?
@adelefoucher: ideologia góra widzę, kto by tam się przejmował faktsmi, szkoła Strzembosza jak zgaduje? No, niestety nie mogę się zgodzic, sposób w jaki potraktowano tak znana i szanowana na prawicy osobę publiczna, to kolejny dowód na to że szambo się sami przez jedno pokolenie nie oczysci. Nie wiemy tylko skąd polecenie żeby #!$%@? SM, czy że środowisk pisowskich, czy z innego źródła. Lewaki zabijają ludzi na przejściach dla pieszych i wychodzą
@Mikka: SM wiedział o tym że został pozwany poza miejscem zamieszkania i jako były sędzia trybunału stanu zdecydował się nie bronić. Złośliwie trzymał środki na kontach i na przekór wszystkim podał do wiadomości publicznej ich numery na swojej stronue. ??? Przecież to jest absurd. Nie poinformowano go.