Wpis z mikrobloga

@31337: to tak zwany "paradoks żula" w całości brzmi mniej więcej tak:

gdy żul jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie żulem
żul już nie jedzie tramwajem ale tramwaj nadal jedzie żulem

@skijumper: co do sytuacji - dziwi mnie że ludzie nie wypraszają takich osobników z komunikacji. warto pamiętać że łamaniem regulaminu jest jazda w takim stanie gdy przeszkadza to innym pasażerom. jeśli ktoś nie reaguje na prośby o opuszczenie pojazdu to
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 28
@secret_passenger: No właśnie z takimi osobami jest problem. Zaczną ci mówić że ten pan jest dotknięty kryzysem bezdomności i że to nie jego wina i żebym na niego nie krzyczał xD później coś o znieczulicy i podobnych
Najlepiej zmienić wagon i tyle
  • Odpowiedz
@ZbrodniarzWojenny: jeśli mówisz o tych ludziach, co to mówią o problemach jakie ich nie dotyczą - to zgoda.

ale nie zgadzam się że najlepiej zmienić wagon. ja osobiście uważam, że trzeba reagować, pokazywać swoim przykładem że można. inaczej jest tak że wchodzę do autobusu, a tam tłok w jednej części, a dalej "strefa buforowa" bo "nikomu aż tak to nie przeszkadza by iść do kierowcy". mi przeszkadza.

płacę za bilet i
  • Odpowiedz
@skijumper: Jak prawie nigdy nie spotykałem żuli w tramwajach, to teraz w ciągu tygodnia 3 razy miałem okazję się z nimi przejechać. Ludzie zmieniali wagon, bo trochę śmierdziało, a ja sobie chociaż usiadłem, bo miejsce się zrobiło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@skijumper: Btw. Łódź ma opinie miasta żuli, ale to we Wrocławiu siedząc w McDonald przy rynku myślac że kopnąłem w jakąs torbę okazało się że pod stołem spał żul :D Co lepsze to obsługa zbytnio się tym nie przejęła, jakby to standard był :D Lubie was, ale z żulami to masakra i mowie to z perspektywy Łodzi :D
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ZbrodniarzWojenny: gorzej jak skończysz jak babka z którą kiedyś jechałem. Zanim wyskoczyła z drugiego wagonu do pierwszego to ten zdarzył ruszyć... ¯_(ツ)/¯ żul radośnie jechał dalej od jednej pętli do drugiej roznasząc wokół siebie atmosferę braku komfortu i prestiżu ( )
  • Odpowiedz
@ZbrodniarzWojenny
@secret_passenger problem jest taki że nie zawsze kierowcy/motorniczowie/maszyniści mogą wygonic takiego, często jedyne co mogą to wezwać straż miejska/policję.
Bo nie jest to w ich obowiązkach i w razie co dostaną po premii, może się też znaleźć obrońca ucisnionych który nagra film ze zły pracownik MPK wygania biednego zula, a że mpk jest medialne to się przylapią hieny dziennikarskie i afera.
I jeszcze jedno to że nie masz np rękawiczek lateksowych
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ButtHurtAlert: no to nie wiem w takim razie - musiałem trafić na jakichś odważnych kierowców dotychczas (z tramwaju sam wypraszałem ale tylko raz). kierowca po prostu zatrzymuje autobus na przystanku, podchodzi do delikwenta i wyprasza z autobusu.

na razie takie postępowanie to skuteczność 100%. ale nie wiem co by było gdyby taki Żulian był uparty...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ButtHurtAlert: eh, wnerwiaja mnie takie obrończynie i tacy obrońcy uciśnionych...

wszyscy mamy cierpieć, siadać na fotelach, na których być może kilka godzin wcześniej siedział ktoś bardzo brudny, czy na której ktoś wprost usiadł w osikanych spodniach... fuj.

mam takie obrzydzenie do komunikacji miejskiej we Wrocławiu że nigdy nie siadam. po prostu brzydzę się.
  • Odpowiedz
@secret_passenger no właśnie jesze jedno - z nimi nie ma co zrobić, wywalisz teraz to wsiada do następnego, mandatu za śmierdzenie wypisać nie można, a nawet jak już to dla niego lepiej bo nie zapłaci i pójdzie do wiezienia z ciepłym obiadkiem telewizorem i kołderką.
Jedyna opcja to program powrotu, tj przymusowe terapie, w przypadku recydywy kary cielesne.
Dla nich pieniądz i normy moralne przestrzegane przez normalnych ludzi nic nie znaczą, oni
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ButtHurtAlert: rozumiem złożoność tego problemu, ale nie może być tak że my jesteśmy zakładnikami tej całej sytuacji.

skoro chcemy równać do standardów zachodnich to równajmy - ale tam takie historie się nie dzieją - nie pamiętam żebym na zachodzie miał poczucie że tramwaj czy autobus jest brudny tak by nie usiąść w środku...

myślę że należałoby urzędnikom nakazać jeździć komunikacją miejską - cały UM powinien mieć nakaz jeżdżenia komunikacją - żadnych
  • Odpowiedz
@secret_passenger wiesz, pracownikom mpk bardziej to przeszkadza niż innym, bo oni ciągle muszą siedzieć jak żul nasmrodzi, wina prawa i tyle, no i jak piszesz - urzędników że nic nie działają z tym problemem. Dla zula mpk to idealna noclegownia.
  • Odpowiedz