Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 28
Wczoraj na rowerku naszły mnie przemyślenia odnośnie julek i oskarków. Jak chodziłem do gimbazy była masa subkultur - były panki z budowlanki, skini, metale, skejci i trochę dresów. Był też twór zwany yuppie i teraz jak się na to patrzę to właśnie oni byli takimi protoplastami tych bananów. Może historia zatoczy koło i pokolenia po julkach i oskarkach znowu się zbuntują i wszystko wróci do normy. Także MOŻE drogie przegrywy urodziły się za wcześnie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#przegryw #subkultura #gownowpis
  • 26
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@K_O_R_N_I_K: yup - chciałem to jakoś ująć mireczku ładniej ale jestem po energetyku ale przed kawa i moje umiejętności konstrukcji zdań są jeszcze na poziomie 3-latka (ʘʘ)
@YumeNikki: właśnie jak przyjrzałem się sprawie to u mnie jest to samo. Całe moje życie w szkole były subkultury. Gimnazjum/technikum się bardzo ludzie różnili od siebie. Jedni ciagle na czarno, inni na kolorowo w dresach. A teraz? Byłem ostatnio w Polsce i muszę stwierdzić ze młodzież wyglada tak samo. Jakby z jakiejś jednej drukarki wychodzili. Mam nadzieje ze ten czas subkultur jeszcze powróci
@Ciasto_z_Truskawkami: To ciekawe gdzie ty niby byłeś bo subkultury były są i będą. Jak ja chodziłem jeszcze do średniej to jedni byli homo inne ubieraly się jak w 20 leciu wojennym inni w dresach a jeszcze inni normalnie. Były rozniwrz metale więc już naprawdę dajcie sobie spokój z takim pisaniem bo to nie ma sensu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Przegrywiusz: Nope. Po prostu historia pokazuje, że świat to taka sinusoida - prosty przykład to epoki kulturowe. Dlatego postawiłem teorie w której przyszłe pokolenia sięgną po kontr-kultury z racji na bananowych rodziców. Czy tak będzie to nie wiem ale na czymś teorie trzeba oprzeć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Przegrywiusz: ostatnio byłem odebrać klucze od auta od swojego brata ciotecznego co jest w technikum. Wszyscy ubrani na jedno kopyto i tak samo się zachowywali D:
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@YumeNikki: ja wciąż duchowo czuje się jak przysłowiowy brudas ale praca robi swoje i musiałem porzucić ubiór metala i zostały tylko koncerty. Moja banda składała się ze skejcika, yuppie, dwóch nerdów i mnie metala :D
@YumeNikki: teraz mamy normików typu: chłop - spodenki dzinsy z gumeczkami, bluza robocza bez kaptura, wysokie "adasie", baba - spodnie obcisłe i po pachy jak obelix; mamy jeszcze alternatywki, chłopaczków ubierających się jak ćpuny i słuchających synthwaveu, metale się zdarzają chociaz widzę ich bardzo rzadko w porównaniu do jeszcze kilku lat wstecz. Myšlę że koniec lat 90. to był już schyłek ludzi urodzonych pod znakiem metala (xD). No i istnieje jeszcze
@moonchild_sanelly Właśnie o to mi chodziło - taki miał być wydźwięk mojej wrzutki (jednak nie powinienem pisać przed kawą) bo nie chciałem żeby był w stylu "kurła, kiedyś to były czasy". Tak btw. to dorabiam sobie jako kurier rowerowy i sporo osób jest tak dużo młodsza i faktycznie zauważyłem, że cały czas #!$%@?ą o "fejmie na insta czy tiktoku". Są w szoku kiedy stwierdzam, że mam w dupie to czy mają fejm