Wpis z mikrobloga

@y_paul szkoda, że nie miałem zaproszenia. W Krakowie oferty UX dla juniorów nie istnieją praktycznie, także w Krakowie UX nie ma jak się rozwijać od podstaw ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@jarzabek: Statystyka statystyką, przejrzyj co to za oferty, które faktycznie dotyczą tematu którego wyszukiwałeś itd. Juniorskich pozycji jest w roku może 2-3 w Krakowie ;) Co do doświadczenia i umiejętności to takie posiadam, ale na poziomie juniorskim. Firmy zazwyczaj wymagają doświadczenia zawodowego jako UI czy UX, ciężko to osiągnąć nie pracując jako junior najpierw.
@vevnx: Wiesz, jeśli nie posiadasz doświadczenia komercyjnego, ale wiedzę na tematu UI/UX, powinnaś samodzielnie przeprowadzić cały proces projektowy, przedstawiając następnie case study które zostanie umieszczone w Twoim portfolio, pokażesz potencjalnemu pracodawcy że jednak posiadasz umiejętności a co ważniejsze starasz się rozwijać i tworzyć. Umiejętności które pozwolą Ci dostać pracę w tej branży nie jest trudno nabyć.
@vevnx: przejrzałem oferty, ale nadal utrzymuje zdanie, bo tutaj nie ma juniorskich ofert wcale od wielu miesięcy. Tak jak @y_paul napisał - pokaż cały proces, stwórz problem, rozwiąż go, przedstaw przystępnie. Niekoniecznie potrzeba iść ścieżka junior - regular - senior. Wiem to po sobie samym. Oczywiście, że doświadczenie komercyjne ma ogromne znaczenie, ale duża chęć samorozwoju też robi wrażenie, szczególnie gdy wlozysz bardzo dużo pracy w swoje niekomercyjne projekty. Powodzenia!