Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i mirabelki,

Szukam pomocy.

Do firmy chcemy kupić oprogramowanie. Jeden z fajnych oferentów potrzebuje serwera aplikacji do niego. Ich rekomendowany to Red Hat Jboss - w cenie 2000 ojro/rocznie za jak to napisali w ofercie:

"roczna subskrypcja, opłata licencyjna dla użytkowników w środowiskach produkcyjnych i testowych. Wsparcie i aktualizacje są włączone".

Z alternatyw wymieniają jeszcze weblogic i websphere.

Powiedziałem im, że 2 koła ojro rocznie to odpada, a oni, że nie muszę tego brać od nich - no ale potrzebuję czegoś, żeby działała apka.

Potem w mailu napisali jeszcze:

There exists a websphere liberty profile application server that is free for use when the Java memory is below 2 GB total when all websphere liberty profile servers are combined. We do have Kripos running on WebSphere liberty profile, but it is not officially supported by us – and we does recommend running with 3-4GB of Java memory."

Inna sprawa, że nasz serwer jest na windowsie 10, bo obsługuje program do fakturowania, a takie serwery to chyba raczej wolą linuxa?

jeden z kolegów podpowiedział mi, że są możliwości jak https://javahosting.pl/, z opcją, żeby baza danych była u nas na serwerze? (to jednak wrażliwe dane firmy są). Z drugiej strony dobry hosting lepiej ochroni dane niż my na naszym prywatnym kompie chyba...

#jboss #weblogic #websphere #informatyka #oprogramowanie #aplikacje #it #redhat
  • 7
@Spoyla: no dobra, jakoś w twojej wypowiedzi nie widzę pytania xD

u mnie w firmie mamy jbossowe serwery na windzie, działają przeciętnie ale działają

uruchamianie apki z serwera w hostingu, która komunikuje się z bazą przez internet - to jest jakiś fatalny pomysł :D
@TwojStaryToKorniszon: Trochę racja... Pytania są takie:

1. czy ten redhat rzeczywiście musi kosztować 2 koła ojro rocznie czy mnie kroją? To jest dla nas eliminujące temat. zawołam @OpenCulture bo widzę, że tym handlują.

2. Czy pozostałe akceptowalne programy mają sensowniejszy poziom cenowy? niby byłem na ich stronach, ale nic z tego nie rozumiem.

3. Czy płatna od darmowej wersji różni się tylko ilością pamięci java - tak jak sugeruje dostawca w
@Spoyla: Jeśli chcesz zgodności i "bezpieczeństwa danych" korzystaj z publicznych chmur - Azure, AWS, GCP. Reszta to ryzykowne noname'y w większości. Przede wszystkim poproś o wymagania apki czego ona potrzebuje. Dwa - serwer na Windows 10 też jest niezgodny z licencją systemu, trzy - masz jakieś alternatywy? To jest standard w branży u Ciebie ten soft?
@Spoyla: hejka "Servletową" alternatywą jest Apache Tomcat. Jest ale nie do końca, JBoss jest pełnym stackiem: Java Enterprise Edition (wraz z np. JavaBeans), Tomcat tego nie ma. Jeżeli developer potrzebuje pełnej zgodności z Java Enterprise Edition to nie ma alternatywy do JBossa. Jeżeli potrzebny tylko servlet to wystarczy Tomcat.

Jak porównasz cenę JBossa do: Oracle Weblogic i IBM Websphere to wychodzi najtaniej.
Odezwij się na PW to może coś z ceną
@Spoyla: zainstalujcie Wildfly i po sprawie. To jest to samo co RH JBoss.
Centos + wildfly i klopot rozwiazany, a 2k euro rocznie mozesz mi przelewac to Ci pomoge to wszystko postawic i utrzymac ( ͜͡ʖ ͡€)