Wpis z mikrobloga

Szukam taniej płyty z prockiem pod serwer NAS.
Aktualnie kupiłem sobie płytę z procesorem Intel Celeron J1900. Jedyny jej minus jest taki, że ma tylko dwa porty SATA. Ogólnie wydajność nie musi być na najwyższym poziomie. Znalazłem też coś takiego. Ogólnie podoba mi się bardziej jeśli chodzi o to co w sobie ma (wfi, bluetooth, 6x SATA), ale trochę martwi mnie zużycie prądu. Super by było jakby procek miał TDP 10W jednak.
https://allegro.pl/oferta/asus-e35m1-i-deluxe-fch-a50-ddr3-pcie-wifi-bt-8412583355?fromVariant=8405637094

#pcmasterrace #procesory #intel #amd
  • 29
pne płyty z takim APU AMD jak w moim linku, tylko trochę nowsze


@Javkens: jak sam złożysz to współczesny komplet: Athlon 200GE, płyta byle jaka A320/B350 i RAM 4GB będzie wy wyrwania za 300-350 zł.

Intel znacznie słabszy, dwurdzeniowy Celeron G3900 można z płytą po koparce i RAMem wyrwać ciut taniej.
@Javkens: Tylko Atomy, zintegrowane z płytami, ale ja bym się w to nie pchał. TDP to jedno, a ważne, że takiego proca możesz spokojnie puścić na mniejszym taktowaniu/napięciu, co w sprzyjających okolicznościach pozwoli nawet na pracę bez wentylatora


Ostatnio 200GE był jednym z popularniejszych proców do home-made NASów.
@Javkens: nie. To AMD ma zintegrowaną, przyzwoitą kartę graficzną.
Teraz nawet wyszedł ten procek pod nową nazwą: Athlon 3000g, ale w tej samej cenie zdarzają się też lepsze Ryzeny 2200G.
@majk3l: Ale jestem trochę zdziwiony, ze w sklepach można kupić nowe laptopy w cenie 800 zł. Ale ciężko znaleźć płyte główną, która zawiera 6 x SATA, przyzwoity procesor (czyli coś młodszego niż 6 lat), zintegrowaną grafikę plus RAM w cenie 300-450 zł.