Wpis z mikrobloga

@kozaqwawa: teraz już tego nie chcą ? mój znajomy ma tartak i jak chciał sobie konto na transie żeby swoje ładunki puszczać to mówił że chcieli właśnie numery do kontrahentów jakieś polecenie i ostatecznie zrezygnował. To jakim cudem oni wpuszczają te firmy słupy?
@xspeditor: LGL od dawna na czarnej liście.
Ogólniej jestem ciekawy kto bierze ładunki od tych firm typu kliwaro, ligural, enepso i cala masa innych. Firmy rok- dwa na rynku, spolko z o o., O przyspieszonym terminie platnosci nie ma mowy.
A potem płacz jak ktoś nie płaci
@grzesiu_id: z jednej strony to spółki Optimy więc raczej płacą.
Z drugiej oni nie mają własnych ładunków, wszystko to przepisane po kilka razy jedno i to samo. Często jedni od drugich przepisują :D
Kiedyś znajomy który w jednej takiej firmie córce pracował mówił że za dobre wyniki w optimie firma umożliwiała wlasnie pod swoimi skrzydłami otwarcie swojej spedycji.
@xspeditor: @Here_we_are: od optomy i reszty ich spółek nie biorę, ani nie daje. Co do przepisywaczy to Orange wziął kiedyś od nas ładunek, import do Polski na poniedziałek. Po 20 minutach zauważyliśmy na transie nasz ładunek, tylko wystawiony na piątek xD
Zapewne mieli plan, że przewoźnik bierze zlecenie, 'spedytor' standardowo 24 h wolne od opłat, nie możesz panie anulować w dniu załadunku, i cyk, pora na csa.

Co marlo, hovaneca
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dizzydom: ja biorę od optimy. Jak mam wziąć od Holendra za 20/30e więcej I bujać się z płatnościa to.wole od nich. Bo jeszcze mi vat dopłaca. A oni już dawno nie przypisują, teraz 70% ich ładunków nie znajdziesz ma innych giełdach
@Here_we_are: szczerze to niestety w tym roku nie miałem chyba jeszcze zlecenia w którym nie byłoby 24h free od opłat ;(

Dzisiaj miałem np sytuacje
IT NL 1300km 1500e
Holender z wysokim numerem timo oferował 1550
Po chwili negocjacji zrobiłem z Optimą 1520e
Wiem że na 100% mi zapłacą, a do tego dopłacą jeszcze vat. więc się opłacało.