Wpis z mikrobloga

Mam telewizor, kupiłem se kiedyś, prawie nie używam. Telewizor jest niby smart i w ogóle łohoho, ale nie działa na nim aplikacja Netflixa. Nie umiem tej api Netflixa zaktualizować i poddałem się w tym temacie już dawno, także nie o tym. Z resztą i tak telewizor "zapomina" hasla do wi-fi, za każdym uruchomieniem trzeba wpisywać od nowa, wiec srał to pies (Telewizor TCL). Jak do tej pory kiedy chciałem sobie pooglądać coś z netflixa na telewizorze, to podłączałem lapka przez HDMI i wszystko śmigało jak tralala (no i dalej śmiga), ale mnie denerwowało, że muszę przenosić laptopa z biurka, przepinać kable etc. Dzisiaj mi się przypomniało, że przecież mam w szafie starego lapka, którego nie używam od kilku lat, i mogę go podłączyć na stałe przy telewizorze, tylko w celu odpalania na nim netflixa, youtuba itd na telewizorze przez wygodniejszy pc-towy interfejs. No i #!$%@? nie śmiga. Wydaje mi się, że w starym laptopie mam #!$%@? wejście HDMI. No i teraz pytanie - co teraz? Przejściówka USB-HDMI? Wymiana wejścia HDMI? Połączenie innym kablem - jeśli tak, to jakim? A może w ustawieniach komputera jakoś jest to HDMI wyłączone??

#help #pomocy #informatyka #netflix #elektronika #pytanie #pytaniedoeksperta #telewizja #rtv #komputery
  • 10
@nophp: dziękuję za Twoją jakże cenną opinie, ale taki mam i nie będę teraz leciał w podskokach po nowy. Fakt jest, że na TV HDMI działa poprawnie (po połączeniu z moim normalnym, codziennym laptopem). Nie działa dopiero jak łącze ze starym laptopem, który leżał w szafie 3 lata. Pytanie jest jak to naprawić, a nie czy TV dobry. Oglądam coś raz w miesiącu, więc nie będę kupował telewizora za 10 koła,
@ElCiesiel: No tylko, że szlak wie jak to naprawić, bo moi rodzice mają podobny problem z telewizorem. Kupili na promocji jakiegoś LG i jest smart, a nie można z tego korzystać, bo telewizor nagle się zawiesza. Internet, netflix, yt, wszystko się wiesza po kliknięciu w ikonkę. Był nawet jakiś serwisant, ale coś tam podłubał. YT się kilka razy włączył i znów to samo. Potem zadzwonili jeszcze raz, ale serwis już się
@dqdq1: nie wiem, to stary lapek jeszcze z win7, kiedyś służył jako biurowy, nigdy do niego nic przez HDMI wcześniej nie podłączałem*. Ale zanim wymienię wejście HDMI chciałbym taką ewentualność sprawdzić. Tylko jak? Nigdzie czegoś takiego w panelu sterowania nie widzę. Na telewizorze wyświetla się po prostu "brak sygnału" tak jakby kabel nie był podłączony.

*EDIT: chociaż może podłączałem rzutnik? Rzutnik jest na HDMI, co nie?
*EDIT2: ok, sprawdziłem - rzutnik